My Favorite Movies


  hiramswildturkey's Rating My Rating
1
True Grit (1969,  G)
2
The Godfather (1972,  R)
3
The Godfather, Part II (1974,  R)
4
The Outlaw Josey Wales (1976,  PG)
5
Shane (1953,  Unrated)
6
Dances With Wolves (1990,  PG-13)
7
High Noon (2000,  PG-13)
8
The Good, the Bad and the Ugly (Il Buono, il Brutto, il Cattivo.) (1966,  R)
9
The Lord of the Rings (1978,  PG)
10
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
11
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
12
The Wizard of Oz (1939,  G)
13
The Untouchables (1987,  R)
14
They Call Me Trinity (Lo chiamavano Trinità) (1970,  G)
15
Body Heat (1981,  R)
16
Secretary (2002,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments