My Favorite Movies
| hllutt's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Fried Green Tomatoes (1991, PG-13) |
|
|
| 2 |
Steel Magnolias (1989, PG) |
|
|
| 3 |
Knocking (2006, Unrated) |
|
|
| 4 |
Because of Winn-Dixie (2005, PG) |
|
|
| 5 |
Catch and Release (2007, PG-13) |
|
|
| 6 |
Music and Lyrics (2006, PG-13) |
|
|
| 7 |
The Phantom of the Opera (1989, R) |
|
|
| 8 |
Georgia Rule (2007, R) |
|
|
| 9 |
Because I Said So (2007, PG-13) |
|
|
| 10 |
Chocolat (2000, PG-13) |
|
|
| 11 |
What's Eating Gilbert Grape (1993, PG-13) |
|
|
| 12 |
Sometimes in April (2005, R) |
|
|
| 13 |
Beyond Borders (2003, R) |
|
|
| 14 |
The Transformers - The Movie (1986, PG) |
|
|
| 15 |
16 Blocks (2006, PG-13) |
|
|
| 16 |
Hotel Rwanda (2005, PG-13) |
|
|
| 17 |
Grease (1978, PG) |
|
|
| 18 |
Crash (2004, R) |
|
|
| 19 |
Without A Paddle (2004, PG-13) |
|
|
| 20 |
Life Is Beautiful (La Vita è bella) (1998, PG-13) |
|
|
| 21 |
Rent (2005, PG-13) |
|
|
| 22 |
Rat Race (2001, PG-13) |
|
|
| 23 |
Happy, Texas (1999, PG-13) |
|
|
| 24 |
Drop Dead Gorgeous (1999, PG-13) |
|
|
| 25 |
The Wild (2006, G) |
|
|
| 26 |
Open Season (1996, PG) |
|
|
| 27 |
Bring It On (2000, PG-13) |
|
|
| 28 |
Bring It On: All or Nothing (2006, PG-13) |
|
|
| 29 |
Bring It On Again (2003, PG-13) |
|
|
| 30 |
Bring It On: In It to Win It (2007, PG-13) |
|
|
| 31 |
Cats & Dogs (2001, PG) |
|



