My Favorite Movies

  Horsegurl182007's Rating My Rating
1
Inuyasha - Toki wo koeru omoi ( Affections Touching Across Time ) (2001,  Unrated)
Inuyasha - Toki wo koeru omoi ( Affections Touching Across Time ) 5.0 Stars
I love this movie i am a big fan of InuYasha this one makes me cry but there is romance in this movie between Kagome and InuYasha..
Click to Rate
2
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) (2002,  Unrated)
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) 5.0 Stars
I love this movie too and it makes me cry too plus InuYasha and Kagome kiss for the very first time and it so cute and he will always proctect her
Click to Rate
3
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) (2004,  Unrated)
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) 5.0 Stars
I love this one too i am a big fan of inuyasha and i love all the characters in the shows and movies..
Click to Rate
4
Shrek (2001,  PG)
Shrek 5.0 Stars
This movie is so funny but happy at the end..
Click to Rate
5
Rodgers & Hammerstein's Cinderella (1997,  G)
Rodgers & Hammerstein's Cinderella 5.0 Stars
I love this movie it has romance it in..
Click to Rate
6
Cats: The Musical (1998,  G)
Cats: The Musical 5.0 Stars
I love this movie
Click to Rate
7
Tarzan (1999,  G)
Tarzan 5.0 Stars
I love this movie
Click to Rate
8
Tarzan & Jane (2002,  G)
Tarzan & Jane 5.0 Stars
I love this movie too
Click to Rate
9
Spirit - Stallion of the Cimarron (2002,  G)
Spirit - Stallion of the Cimarron 5.0 Stars
I love this movie horses are my favorite animal in the whole wide world..
Click to Rate
10
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl 5.0 Stars
Johnny depp is sooo hot
Click to Rate
11
The Incredibles (2004,  PG)
The Incredibles 5.0 Stars
Love it
Click to Rate
12
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 5.0 Stars
I love This movie too johnny depp is so hot along with orlando bloom
Click to Rate
13
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 5.0 Stars
I love johnny depp
Click to Rate
14
The Lion King (1994,  G)
The Lion King 5.0 Stars
I love this movie but it is sad simba's dad dies in by his mean uncle scar
Click to Rate
15
The Lion King 2 - Simba's Pride (1998,  G)
The Lion King 2 - Simba's Pride 5.0 Stars
I love this movie too simba and nala have a baby and it is a girl then when she grows up she falls in love with kovu a boy lion..
Click to Rate
16
High School Musical (2006,  Unrated)
High School Musical 5.0 Stars
I love this movie too zac is sooo cute
Click to Rate
17
High School Musical 2 (2007,  Unrated)
High School Musical 2 5.0 Stars
I love this movie too
Click to Rate
18
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Swords of an Honorable Ruler) (2002,  Unrated)
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Swords of an Honorable Ruler) 5.0 Stars
I love this movie too inuyasha,kagome,shippo,miroku,sango,kilaila and the villans they have to save the world again..
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments