My Favorite Movies
| huff821's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Crouching Tiger, Hidden Dragon (2000, PG-13) |
|
|
| 2 |
Lovers of the Arctic Circle (Los Amantes del Círculo Polar) (1998, R) |
|
|
| 3 |
Run Lola Run (Lola rennt) (1998, R) |
|
|
| 4 |
The Departed (2006, R) |
|
|
| 5 |
Love Actually (2003, R) |
|
|
| 6 |
Little Miss Sunshine (2006, R) |
|
|
| 7 |
The Life Aquatic with Steve Zissou (2004, R) |
|
|
| 8 |
Hoosiers (1989, PG) |
|
|
| 9 |
Muppets From Space (1999, G) |
|
|
| 10 |
Fargo (1996, R) |
|
|
| 11 |
To Kill A Mockingbird (1962, Unrated) |
|
|
| 12 |
Lost In Translation (2003, R) |
|
|
| 13 |
Pride and Prejudice (2005, PG) |
|
|
| 14 |
Bridget Jones's Diary (2001, R) |
|
|
| 15 |
Empire Records (1995, PG-13) |
|



