My Favorite Movies
| humptydumpty64's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Saw II (2005, R) |
|
| 2 |
2 Fast 2 Furious (2003, PG-13) |
|
| 3 |
Save the Last Dance (2001, PG-13) |
|
| 4 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
| 5 |
The Longest Yard (2005, PG-13) |
|
| 6 |
The Fast and the Furious (2001, PG-13) |
|
| 7 |
The Matrix (1999, R) |
|
| 8 |
Braveheart (1995, R) |
|
| 9 |
Shrek 2 (2004, PG) |
|
| 10 |
Jackass - The Movie (2002, R) |
|
| 11 |
Constantine (2005, R) |
|
| 12 |
Without A Paddle (2004, PG-13) |
|
| 13 |
The Bourne Supremacy (2004, PG-13) |
|
| 14 |
The Nutty Professor (1996, PG-13) |
|
| 15 |
Independence Day (1996, PG-13) |
|
| 16 |
Casper (1995, PG) |
|
| 17 |
My Best Friend's Wedding (1997, PG-13) |
|
| 18 |
Con Air (1997, R) |
|
| 19 |
Scream 2 (1997, R) |
|
| 20 |
The Ring Two (2005, PG-13) |
|
| 21 |
The Lake House (2006, PG) |
|
| 22 |
The Sixth Sense (1999, PG-13) |
|
| 23 |
Bring It On (2000, PG-13) |
|
| 24 |
High School Musical (2006, Unrated) |
|
| 25 |
Free Willy (1993, PG) |
|
| 26 |
Seven (Se7en) (1995, R) |
|
| 27 |
Coach Carter (2005, PG-13) |
|
| 28 |
The Exorcist (1973, R) |
|
| 29 |
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002, PG-13) |
|
| 30 |
Mr. Deeds (2002, PG-13) |
|
| 31 |
The Texas Chainsaw Massacre (2003, R) |
|
| 32 |
Kill Bill, Volume 2 (2004, R) |
|
| 33 |
The Lion King 2 - Simba's Pride (1998, G) |
|
| 34 |
Rush Hour (1998, PG-13) |
|
| 35 |
House of Wax (2005, R) |
|
| 36 |
Cast Away (2000, PG-13) |
|
| 37 |
Jerry Maguire (1996, R) |





































