My Favorite Movies


  huskersrule2005's Rating My Rating
1
Click (2006,  PG-13)
2
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby (2006,  PG-13)
3
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
4
The Longest Yard (2005,  PG-13)
5
Ocean's Thirteen (2007,  PG-13)
6
Baby Boy (2001,  R)
7
Date Movie (2006,  PG-13)
8
Scary Movie 4 (2006,  PG-13)
9
Jackass - The Movie (2002,  R)
10
Scary Movie (2000,  R)
11
Scary Movie 2 (2001,  R)
12
Scary Movie 3 (2003,  PG-13)
13
The Girl Next Door (1999,  R)
14
The Girl Next Door (2004,  R)
15
Jay and Silent Bob Strike Back (2001,  R)
16
American Pie (1999,  R)
17
I Now Pronounce You Chuck and Larry (2007,  PG-13)
18
Norbit (2007,  PG-13)
19
Black Dog (1998,  PG-13)
20
White Chicks (2004,  PG-13)
White Chicks
seen it
21
Fat Man and Little Boy (1989,  PG-13)
22
Fat Albert (2004,  PG)
23
My Big Fat Greek Wedding (2002,  PG)
24
Ghost Rider (2007,  PG-13)
25
Jaws (1975,  PG)
26
Jaws 2 (1978,  PG)
27
Jaws 3 (1983,  PG)
28
Jaws: The Revenge (1987,  PG-13)
29
Epic Movie (2007,  PG-13)
30
National Security (2003,  PG-13)
31
National Lampoon Presents - Mr Wong (,  Unrated)
32
Joy of Sex (National Lampoon's The Joy of Sex) (1984,  R)
33
National Treasure (2004,  PG)
34
National Lampoon's Christmas Vacation (1989,  PG-13)
35
National Lampoon's European Vacation (1985,  PG-13)
36
National Lampoon's Loaded Weapon 1 (1993,  PG-13)
37
National Lampoon's Going the Distance (2005,  R)
38
National Lampoon's Animal House (1978,  R)
39
National Lampoon's Movie Madness (1982,  R)
40
National Lampoon's Vacation (1983,  R)
41
National Lampoon's Van Wilder (Party Liaison) (2002,  R)
42
National Lampoon's Gold Diggers (2004,  PG-13)
43
National Lampoon's Senior Trip (1995,  R)
44
JSA: Joint Security Area (Gongdong gyeongbi guyeok JSA) (2000,  Unrated)
45
National Treasures:Signs and Symbols (,  Unrated)
46
National Lampoon's Blackball (2005,  R)
47
National Lampoon:Lost Reality 2 More (2005,  Unrated)
48
National Lampoon's Last Resort (1993,  PG-13)
49
National Lampoon Presents Dorm Daze (2003,  Unrated)
50
National Velvet (1944,  G)
51
National Lampoon's Class Reunion (1982,  R)
52
National Treasure: Book of Secrets (2007,  PG)
53
National Lampoon's Spring Break 24/7 (2007,  R)
54
National Lampoon's Lost Reality (2004,  R)
55
Leonard Maltin's Animation Favorites From the National Film Board of Canada (1994,  Unrated)
56
Loser (2000,  PG-13)
57
Die Nacht der lebenden Loser (Night of the Living Dorks) (2005,  Unrated)
58
The Football Factory (2004,  R)
59
Fußball ist unser Leben (Football Rules Ok) (2000,  Unrated)
60
Digger (1994,  PG)
61
Black Gold (2006,  Unrated)
62
Neil Young: Heart of Gold (2006,  PG)
63
Heart of Gold (Dil Ka Rishta) (2003,  Unrated)
64
Gold Diggers: The Secret of Bear Mountain (1995,  PG)
65
Chains of Gold (1991,  R)
66
The Gold Diggers (1983,  Unrated)
67
Gold Diggers of 1933 (1933,  Unrated)
68
Dipped in Gold (Tubog Sa Ginto) (1970,  Unrated)
69
Everything's Cool (2007,  Unrated)
70
The Cutting Edge: Going for the Gold (2006,  PG-13)
71
Misery Loves Company: The Life and Death of Bruce Gilden (2007,  Unrated)
72
City Slickers 2 - The Legend of Curly's Gold (1994,  PG-13)
73
Allan Quatermain and the Lost City of Gold (1986,  PG)
74
Ulee's Gold (1997,  R)
75
Crimson Gold (2004,  Unrated)
76
Blue Vinyl (2002,  Unrated)
77
MacKenna's Gold (1969,  Unrated)
78
The Return of the Native (1994,  PG)
79
The Solid Gold Cadillac (1956,  Unrated)
80
The Gold Rush (1925,  Unrated)
81
Lust for Gold (1949,  Unrated)
82
Dionne Warwick Live - Forever Gold (,  Unrated)
83
Sex and the Teenage Mind (2002,  R)
84
Pot o' Gold (1941,  Unrated)
85
The Search for Nazi Gold (2006,  Unrated)
86
Enemy Gold (1993,  R)
87
Fool's Gold (2005,  Unrated)
88
Suzie Gold (2004,  G)
89
Thousand Pieces of Gold (1991,  PG-13)
90
Gli Occhiali d'oro (The Gold Rimmed Glasses) (1987,  Unrated)
91
Zatoichi and the Chest of Gold (1964,  Unrated)
92
Gold Diggers of 1935 (1935,  Unrated)
93
Dance 'Til Dawn (1988,  Unrated)
94
Little Lord Fauntleroy (1980,  Unrated)
95
The Naked Civil Servant (1975,  Unrated)
96
The Medusa Touch (1978,  PG)
97
Escape From Sobibor (1987,  PG-13)
98
Bounty Hunters 2 - Hardball (1997,  R)
99
Seven Days to Live (2000,  R)
100
Goodnight, Mister Tom (1999,  Unrated)
101
The Chain (1984,  Unrated)
102
Goyôkiba: Oni no Hanzô yawahada koban (Hanzo the Razor 3: Who's Got the Gold?) (,  Unrated)
103
Porn Star - The Legend of Ron Jeremy (2001,  Unrated)
104
Cooking With Porn Stars (,  Unrated)
105
Journey Through Porn (2005,  Unrated)
106
The Wicked Witch Project (1999,  Unrated)
107
Porn 'n Chicken (Chicken Club) (2002,  Unrated)
108
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
109
The Lord of the Rings (1978,  PG)
110
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
111
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
112
The Postman Always Rings Twice (1981,  PG)
113
The Postman Always Rings Twice (1946,  Unrated)
114
Rings (2005,  Unrated)
115
The Thief Lord (2006,  PG)
116
Phantasm III: Lord of the Dead (1994,  R)
117
At Play in the Fields of the Lord (1991,  R)
118
The Lord God Bird (,  Unrated)
119
Lord Help Us (2007,  PG-13)
120
Lord of War (2005,  R)
121
Lord of the Flies (1990,  R)
122
Lord of Illusions (1995,  R)
123
Ringers - Lord of the Fans (2005,  PG-13)
124
Something the Lord Made (2004,  Unrated)
125
The Lord of the G-Strings - The Femaleship of the String (2002,  Unrated)
126
Edges of the Lord (2001,  R)
127
Lord of the Flies (1963,  Unrated)
128
Lord of the Wu Tang (Kung Fu Master) (Yi tian tu long ji: Zhi mo jiao jiao zhu) (The Evil Cult) (1993,  Unrated)
129
Lord Jim (2001,  Unrated)
130
Lord Love a Duck (1966,  Unrated)
131
VeggieTales: Lord of the Beans (,  Unrated)
132
Premutos - Lord of the Living Dead (1999,  Unrated)
133
Little Lord Fauntleroy (1936,  Unrated)
134
Lord Jeff (The Boy from Barnardo's) (1938,  Unrated)
135
Eddie and the Cruisers II: Eddie Lives! (1989,  PG-13)
136
La Grenouille et la baleine (The Tadpole and the Whale) (1987,  Unrated)
137
Visiting Hours (1982,  R)
138
Man of the West (1958,  Unrated)
139
Hit the Hay (1945,  Unrated)
140
Moonlight in Havana (,  Unrated)
141
Chicken Run (2000,  G)
142
Mercenary for Justice (2006,  R)
143
Doragon bôru Z 4: Super saiyajin da son Gokû (Dragon Ball Z: Lord Slug) (1991,  Unrated)
144
The Vindicator (Frankenstein '88) (1986,  R)
145
Long xiao ye (Dragon Lord) (Dragon Strike) (Young Master in Love) (1982,  PG-13)
146
Friday Night Lights (2004,  PG-13)
147
Action Jackson (1988,  R)
148
The Animal (2001,  PG-13)
149
Are We There Yet? (2005,  PG)
150
Are We Done Yet? (2007,  PG)
151
Shall We Dance? (Shall We Dansu?) (1997,  PG)
152
We Are Marshall (2006,  PG)
153
We Go Way Back (2006,  Unrated)
154
This Film is Not Yet Rated (2006,  NC-17)
155
When Do We Eat? (2006,  R)
156
Why We Fight (2006,  PG-13)
157
Bata-ville: We Are Not Afraid of the Future (2005,  Unrated)
158
Here We Are (2005,  Unrated)
159
Everytime We Say Goodbye (1986,  PG-13)
160
In Which We Serve (1942,  Unrated)
161
Because We Must (,  Unrated)
162
We Are Together (Thina Simunye) (2006,  PG)
163
In Debt We Trust (2006,  Unrated)
164
Drømmen (We Shall Overcome) (2006,  Unrated)
165
The Time We Killed (2004,  Unrated)
166
We Were Never Here (,  Unrated)
167
Divided we Fall: Americans in the Aftermath (2006,  Unrated)
168
Why We Sing! (,  Unrated)
169
We are the Strange (2007,  Unrated)
170
What the Bleep Do We Know!? (2004,  Unrated)
171
Me and You and Everyone We Know (2005,  R)
172
We Were Soldiers (2002,  R)
173
The Way We Were (1973,  PG)
174
Shall We Dance (2004,  PG-13)
175
Once Upon a Time...When We Were Colored (1995,  PG)
176
We Don't Live Here Anymore (2004,  R)
177
Anthony Trollope's The Way We Live Now (2001,  Unrated)
178
When We Were Kings (1996,  PG)
179
Divided We Fall (2001,  PG-13)
180
Shall We Dance (1937,  Unrated)
181
Honey, We Shrunk Ourselves (1997,  PG)
182
Till We Meet Again (,  Unrated)
183
Strawberry Shortcake - Best Pets Yet (2004,  Unrated)
184
Strangers When We Meet (1960,  Unrated)
185
Tomorrow We Move (2004,  Unrated)
186
Is There Life Out There? (1994,  Unrated)
187
Dead Homiez: We All Have One (,  Unrated)
188
Before We Ruled the Earth - Mastering the Beasts (2003,  Unrated)
189
We Know Where You Live (2001,  Unrated)
190
Before We Ruled the Earth - Hunt or be Hunted (2003,  Unrated)
191
All Grown Up - R.V. Having Fun Yet? (,  Unrated)
192
The Way We Laughed (1998,  Unrated)
193
Sam Kinison: Why Did We Laugh? (,  Unrated)
194
Richard Pryor - I Ain't Dead Yet, #*%$#@!! (2003,  Unrated)
195
Back When We Were Grownups (2004,  Unrated)
196
We Live Again (1934,  Unrated)
197
Are We Alone in the Universe? (2003,  Unrated)
198
We Are Family (2002,  Unrated)
199
Cars (2006,  G)
200
The Cars That Ate Paris (1974,  PG)
201
Used Cars (1980,  R)
202
Riding in Cars with Boys (2001,  PG-13)
203
Dream Cars:Dreams of Steel (,  Unrated)
204
Million Dollar Cars (1987,  Unrated)
205
Two Cars, One Night (2003,  Unrated)
206
Gamle mænd i nye biler (Old Men in New Cars: In China They Eat Dogs II) (2002,  Unrated)
207
Crash Point Zero (Extreme Limits) (Final Crash) (2000,  R)
208
12 horas (12 Hours) (2002,  R)
209
Sea of Madness (,  Unrated)
210
In the Mouth of Madness (1995,  R)
211
Divine Madness! (1980,  R)
212
Midnight Madness (1980,  PG)
213
Reefer Madness (Tell Your Children)(Doped Youth)(The Burning Question) (1936,  PG)
214
Reefer Madness (,  PG)
215
Edge of Madness (2002,  R)
216
American Madness (1932,  Unrated)
217
Reefer Madness - The Movie Musical (2005,  R)
218
12 Angry Men (1997,  PG-13)
219
12 Storeys (1997,  Unrated)
220
A Crude Awakening: The Oil Crash (2007,  Unrated)
221
Two Headed Cow (2006,  Unrated)
222
R. Kelly - Trapped in the Closet: Chapters 1-12 (2005,  R)
223
The Twelve Labours (Os 12 Trabalhos) (2006,  Unrated)
224
12 Days of Terror (2004,  Unrated)
225
Crash (2004,  R)
226
Crash (1996,  NC-17)
227
The Madness of King George (1994,  PG-13)
228
Crash Landing (2005,  Unrated)
229
The 12 Dogs of Christmas (2004,  G)
230
12 Angry Men (Twelve Angry Men) (1957,  Unrated)
231
12 Days of Christmas Eve (2004,  PG)
232
Super Mario Bros. - Mario's Movie Madness (,  Unrated)
233
Crash Dive (1943,  Unrated)
234
That 70's Girl (,  Unrated)
235
Monsters Crash the Pajama Party (1965,  Unrated)
236
Twelve Monkeys (12 Monkeys) (1995,  R)
237
Robocop: Prime Directives - Crash and Burn (2001,  R)
238
Apollo 12: Ocean of Storms (,  Unrated)
239
SpiderBabe (2003,  R)
240
Life/Drawing (Apartment 12) (Low Rent) (2001,  R)
241
12:01 (1993,  PG-13)
242
Crash and Burn (2008,  R)
243
Crash Course (Driving Academy) (1988,  Unrated)
244
Mankillers (12 Wild Women) (1987,  Unrated)
245
Crash (1987,  Unrated)
246
Joysticks (Video Madness) (1983,  R)
247
Storie di Ordinaria Follia (Tales of Ordinary Madness) (1981,  Unrated)
248
La Empresa perdona un momento de locura (The Management Forgives a Moment of Madness) (1978,  Unrated)
249
The Mansion of Madness (Edgar Allan Poe: Dr. Tarr's Torture Dungeon) (1973,  R)
250
Steelyard Blues (The Final Crash) (1973,  PG)
251
Sex Madness (Human Wreckage: They Must Be Told) (1938,  Unrated)
252
A fost sau n-a fost?, (12:08 East of Bucharest) (2007,  Unrated)
253
Twelve and Holding (12 and Holding) (2006,  R)
254
Jing tian shi er xiao shi (The Last Blood) (12 Hours of Fear) (1991,  Unrated)
255
Overboard (1987,  PG)
256
Going Overboard (1994,  R)
257
Hot Rod (2007,  PG-13)
258
American Hot Rod (2004,  Unrated)
259
Deterrence (2000,  R)
260
Lewis & Clark & George (1995,  R)
261
Buffalo Girls (1995,  Unrated)
262
Shadows of the Heart (1990,  Unrated)
263
The Cartier Affair (1984,  Unrated)
264
Night of the Demons II (1994,  R)
265
Jack's Back (1988,  R)
266
Teen Wolf (1985,  PG)
267
Run of the Arrow (1957,  Unrated)
268
The Golden Bed (1925,  Unrated)
269
Strip Search (1997,  R)
270
Muhammad Ali: Through the Eyes of the World (2001,  Unrated)
271
A Fistful of Dynamite (Duck, You Sucker) (Giù la testa) (1972,  R)
272
Resurrecting the Champ (2007,  PG-13)
273
Home Alone 4 (2002,  Unrated)
274
Doctor Zhivago (1965,  PG-13)
275
The Birds (1963,  PG-13)
276
101 Dalmatians (One Hundred and One Dalmatians) (1961,  G)
277
The Last Castle (2001,  R)
278
The Super (1991,  R)
279
The Amityville Horror (1979,  R)
280
Lion of the Desert (Omar Mukhtar) (1981,  PG)
281
Like Father, Like Son (1987,  PG-13)
282
K-9 (1989,  PG-13)
283
The Contender (2000,  R)
284
The Time Machine (1960,  G)
285
The Glass Bottom Boat (1966,  Unrated)
286
The Chosen (1981,  PG)
287
Sword of Gideon (1986,  Unrated)
288
No Way to Treat a Lady (1968,  Unrated)
289
The Pawnbroker (1965,  Unrated)
290
Jubal (1956,  Unrated)
291
Robinson Crusoe (1996,  PG-13)
292
The Harder They Fall (1956,  Unrated)
293
Rod Steele 0014 You Only Live Until You Die (2002,  Unrated)
294
High Noon (2000,  PG-13)
295
December Boys (2007,  PG-13)
296
The Pentagon Papers (2003,  R)
297
The Nazi (2002,  Unrated)
298
Nick Fury: Agent of Shield (1998,  Unrated)
299
Welcome to Woop Woop (The Big Red) (1998,  R)
300
Captain Nuke and the Bomber Boys (Demolition Day) (1995,  PG)
301
American Gothic (Hide and Shriek) (1988,  R)
302
The Kindred (1987,  R)
303
High School U.S.A. (1983,  Unrated)
304
Thirst (1979,  R)
305
Love and Bullets (1979,  PG)
306
Brokeback Mountain (2005,  R)
307
Daddy, (Danielle Steel's 'Daddy') (1991,  Unrated)
308
Daddy (1989,  Unrated)
309
Big Daddy (1999,  PG-13)
310
Daddy Nostalgia (1990,  Unrated)
311
Bone Daddy (1998,  R)
312
Daddy and Them (2001,  R)
313
Daddy Day Camp (2007,  PG)
314
Daddy Day Care (2003,  PG)
315
My Baby's Daddy (2004,  PG-13)
316
Slip N' Slide Presents: Trick Daddy Uncut (2003,  Unrated)
317
Who's Your Daddy (2003,  R)
318
Daddy and the Muscle Academy (1992,  Unrated)
319
Daddy Long Legs (1919,  Unrated)
320
Kiss Daddy Goodnight (1988,  R)
321
What Did You Do in the War, Daddy? (1966,  Unrated)
322
Daddy Long Legs (1955,  PG)
323
The Cable Guy (1996,  PG-13)
324
Larry the Cable Guy: Health Inspector (2006,  PG-13)
325
Blue Collar Comedy Tour: The Movie (2003,  PG-13)
326
Larry The Cable Guy - Git-R-Done (2004,  Unrated)
327
Larry the Cable Guy: Morning Constitutions (2007,  Unrated)
328
Mater and the Ghostlight (2006,  Unrated)
329
Blue Collar Comedy Tour: One for the Road (2006,  Unrated)
330
Delta Farce (2007,  PG-13)
331
The Ballad of Cable Hogue (1970,  Unrated)
332
Camping sauvage (Happy Camper) (2004,  Unrated)
333
The Count of Monte Cristo (2002,  PG-13)
334
The French Guy (2005,  Unrated)
335
Guy X (2005,  Unrated)
336
Children of Rome, Open City (Figli di Roma, città aperta) (2004,  Unrated)
337
It's a Wonderful World (1939,  Unrated)
338
Menilmontant (1926,  Unrated)
339
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story (,  Unrated)
340
My Uncle Killed a Guy (Meu Tio Matou um Cara) (2004,  Unrated)
341
Dirty Dancing - Havana Nights (2004,  PG-13)
342
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
343
Live and Let Die (1973,  PG)
344
Evil under the Sun (1982,  PG)
345
The Time Machine (2002,  PG-13)
346
Remo Williams - The Adventure Begins (1985,  PG-13)
347
Jeanne and the Perfect Guy (Jeanne et le garçon formidable) (1999,  Unrated)
348
Diamonds Are Forever (1971,  PG)
349
55 Days at Peking (1963,  Unrated)
350
The Man with the Golden Gun (1974,  PG)
351
The Mirror Crack'd (1980,  PG)
352
Swept Away (2002,  R)
353
The Lonely Guy (1984,  R)
354
The Tall Guy (1990,  R)
355
Ravenous (1999,  R)
356
Force 10 from Navarone (1978,  PG)
357
All Over The Guy (2001,  R)
358
Telling Lies In America (1997,  PG-13)
359
Mr. Nice Guy (1997,  PG-13)
360
The Hard Word (2003,  R)
361
The New Guy (2002,  PG-13)
362
Two Girls and a Guy (1998,  R)
363
A Guy Thing (2003,  PG-13)
364
Till Human Voices Wake Us (2003,  R)
365
Battle of Britain (1969,  G)
366
Bang Bang You're Dead (2002,  Unrated)
367
Carpool Guy (2005,  PG-13)
368
Luther (1973,  PG)
369
Nabbeun namja (Bad Guy) (2001,  Unrated)
370
Tales from the Gimli Hospital (1988,  Unrated)
371
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
372
Hustler White (1996,  Unrated)
373
Evan Almighty (2007,  PG)
374
The Astronaut Farmer (2006,  PG)
375
Chop Suey (2001,  Unrated)
376
Last Man Standing (1996,  R)
377
Double Jeopardy (1999,  R)
378
The Last Boy Scout (1991,  R)
379
Little Men Vol 1 (,  Unrated)
380
Game of Death (1978,  R)
381
Return of the Dragon (The Way of the Dragon) (1972,  R)
382
Matchstick Men (2003,  PG-13)
383
Unknown White Male (2006,  PG-13)
384
Women in Film (2001,  PG-13)
385
The Mysteries of Egypt (In Spanish) (,  Unrated)
386
Wolves (1998,  Unrated)
387
Evil Dead 2 (1987,  R)
388
Rags to Riches (1986,  Unrated)
389
Eddie Murphy Delirious (1983,  Unrated)
390
Quick Billy (1971,  Unrated)
391
Willard (1971,  PG)
392
Quixote (1965,  Unrated)
393
In the Key of Oscar (1992,  Unrated)
394
Bruce Springsteen With The Sessions Band Live in Dublin (,  Unrated)
395
The Man Who Skied Down Everest (,  Unrated)
396
The Legend of God's Gun (2007,  Unrated)
397
Arthur's Missing Pal (2006,  G)
398
Paradise Lost - The Child Murders at Robin Hood Hills (1996,  Unrated)
399
Enter the Dragon (1973,  R)
400
Wild Orchid (1990,  R)
401
Thirteen Days (2000,  PG-13)
402
The 'Burbs (1989,  PG)
403
The Jackal (1997,  R)
404
Batman - Mask of the Phantasm (1993,  PG)
405
The Story of Us (1999,  R)
406
Nobody's Fool (1994,  R)
407
Unbreakable (2000,  PG-13)
408
Tears of the Sun (2003,  R)
409
The Endless Summer 2 - The Journey Continues (1994,  PG)
410
My Life (1993,  PG-13)
411
Dragon: The Bruce Lee Story (1993,  PG-13)
412
Her Alibi (1989,  PG)
413
Below (2002,  R)
414
Color of Night (1994,  R)
415
The Whole Nine Yards (2000,  R)
416
Crimes of the Heart (1986,  PG-13)
417
Bebe's Kids (1992,  PG-13)
418
Evelyn (2002,  PG)
419
Fun With Dick and Jane (2005,  PG-13)
420
Fun with Dick and Jane (1977,  PG)
421
Pitfall (1948,  Unrated)
422
Paddy O'Day (1935,  Unrated)
423
Sick: The Life and Death of Bob Flanagan, Supermasochist (1997,  Unrated)
424
Fun From None: Live From the No Fun Fest 2004 and 2005 (,  Unrated)
425
The Prize Winner of Defiance, Ohio (2005,  PG-13)
426
Wubbulous World of Dr. Seuss:Fun With (,  Unrated)
427
Cold Turkey (1971,  PG)
428
Black Legion (1937,  Unrated)
429
Nightbeast (2004,  PG-13)
430
Moby Dick (1956,  Unrated)
431
Dick Tracy (1990,  PG)
432
The Hebrew Hammer (2003,  R)
433
Lt. Robin Crusoe, U.S.N. (1966,  Unrated)
434
Derrida (2002,  Unrated)
435
Dick (1999,  PG-13)
436
Life Without Dick (2001,  PG-13)
437
Divorce American Style (1967,  Unrated)
438
The Conqueror (1956,  Unrated)
439
Mary Poppins (1964,  G)
440
Jeopardy - An Inside Look at America's Favorite Quiz Show (2005,  Unrated)
441
The Enemy Below (1957,  Unrated)
442
Last Stand at Saber River (1997,  Unrated)
443
Alone in the Wilderness (2005,  G)
444
The Hunters (1958,  Unrated)
445
Follow The Stars Home (2001,  Unrated)
446
Never a Dull Moment (1968,  G)
447
Murder, My Sweet (1944,  Unrated)
448
Chain Camera (2001,  Unrated)
449
Down (The Shaft) (2001,  R)
450
Moby Dick (1998,  PG)
451
Catskills on Broadway (2003,  Unrated)
452
The Bank Dick (1940,  Unrated)
453
S Club - Seeing Double (2003,  PG-13)
454
The Secret of NIMH 2 - Timmy to the Rescue (1998,  G)
455
Sonic the Hedgehog - Super Sonic (,  G)
456
Twist of Faith (2004,  Unrated)
457
Torso: The Evelyn Dick Story (2002,  Unrated)
458
2gether (2001,  Unrated)
459
The Adventures of Young Indiana Jones: Masks of Evil (1999,  Unrated)
460
Advice from a Caterpillar (1999,  Unrated)
461
Project: ALF (1996,  Unrated)
462
The Newlydeads (1987,  Unrated)
463
Over-sexed Rugsuckers from Mars (1989,  Unrated)
464
Valhalla (1986,  Unrated)
465
Captain EO (1986,  Unrated)
466
Living Proof: The Hank Williams, Jr. Story (1983,  Unrated)
467
Death Valley (1982,  R)
468
Coward of the County (1981,  Unrated)
469
First Time Felon (1997,  R)
470
Mini's First Time (2006,  R)
471
The First Time (1983,  Unrated)
472
Summer, The First Time (1996,  Unrated)
473
The First Time I Turned Twenty (La Premiere fois que j'ai eu 20 ans) (2004,  Unrated)
474
The Land Before Time III - The Time of Great Giving (1995,  G)
475
Kamen Raidâ: The First (Masked Rider: The First) (2005,  Unrated)
476
Naisu no mori: The First Contact (Funky Forest: The First Contact) (2005,  Unrated)
477
First Born (2006,  PG-13)
478
My First Wedding (2006,  PG-13)