Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  hyphenshai06's Rating My Rating
1
Shinobi (Shinobi: Heart Under Blade) (2006,  R)
Shinobi (Shinobi: Heart Under Blade)
i reaLLy like that story... it is so sad when she sacrifice her own eyes...i reaLLy appereciate thaT movie....but the most sad part of it is when he kiLL the man...because no more choice....hu hu hu hu
2
Eorin shinbu (My Little Bride) (2004,  Unrated)
Eorin shinbu (My Little Bride)
ha ha ha funny... i can't stoP laughing.. i can't imagine a sixteeN years olD girl buT y0u kN0w whaT i likE iT ....i reaLLy liKe the Attitude of the Man he help the girL duing her project...
3
My Little Pony: The Movie (1986,  G)
4
Baekmanjangja-ui cheot-sarang (A Millionaire's First Love) (2006,  Unrated)
Baekmanjangja-ui cheot-sarang (A Millionaire's First Love)
how sad...why is it that the girL must die...acTually i don't Like the enDing...
5
Naisu no mori: The First Contact (Funky Forest: The First Contact) (2005,  Unrated)
6
Baby's Day Out (1994,  PG)
Baby's Day Out
that baby is so funny i can't stop laughing..special when he escape from the kidnappers...
7
Final Destination (2000,  R)
Final Destination
i Like tHe rule of the girL cause it caN see whaT wiLL happen ti her best friends...
8
Final Destination 3 (2006,  R)
9
Final Destination 2 (2003,  R)
10
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
11
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part I (2010,  Unrated)
12
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
13
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
14
High School Musical (2006,  Unrated)
High School Musical
i reAlly like it.... cause iam an highsch00L student aLso and i liKe GAbriella...adn troy...
15
High School Musical 2 (2007,  G)
16
Death Note (Desu nôto) (TV SHOW) (,  Unrated)
17
Desu nôto 2 (Death Note: The Last Name) (2008,  Unrated)
18
Nae yeojachingureul sogae habnida (Windstruck) (2004,  Unrated)
19
Daisy (2006,  Unrated)
20
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
21
Save the Last Dance 2 (2006,  PG-13)
22
Fei ying (Silver Hawk) (2004,  PG-13)
Fei ying (Silver Hawk)
i reaLLy like it...thanks for adDing it in youR movie iam sure you wiLl like it....
23
Gamunui yeonggwang (Marrying the Mafia) (2002,  Unrated)
24
Gamun-ui buhwal: Gamunui yeonggwang 3 (Marrying the Mafia III) (2006,  Unrated)
25
Gamunui wigi: Gamunui yeonggwang 2 (Marrying the Mafia II) (2005,  Unrated)
26
Kidô senshi Gundam F91 (Mobile Suit Gundam F91) (,  PG-13)
27
Faat ngoi ching (The Unwritten Law) (Outside the Law Love) (1985,  Unrated)
28
Endless Love (1981,  R)
29
Troy (2004,  R)
30
The Time Machine (2002,  PG-13)
31
The Swan Princess II (The Swan Princess and the Secret of the Castle) (1998,  G)
32
Totally Spies - First Secret Missions (2001,  Unrated)
33
Totally Spies - The Getaway (2001,  Unrated)
34
Transformers (2007,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments