You are not logged in.
Sign In or Register
Home
Movies
In Theaters
On Demand
On DVD
Rate Movies
Recommended Movies
Actors
Actor Home
Actor Photos
Actress Photos
Random Actor
News
Top Stories
Most Recent
My Saved Stories
My Submitted Stories
Profile
"
My Profile
My Ratings
My Lists
My Favorite Actors
My Favorite Photos
My Favorite Videos
Skins Gallery
My Friends
My Friends
My Conversations
My Friends' Reviews
Movie Night Planner
Invite
Meet People
People You May Know
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Find a User
Movie Compatibility Test
Fun Stuff
Watch Now
Never-Ending Quiz
|
Quizzes
|
Polls
|
Lists
|
Videos
|
Photos
|
Forums
|
Wiki
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Related Lists
babycrazy821's new List
by
dafne
Best Ever
by
Kat
MY DVDS
by
Nuno
Love actually
by
alex
iliveinthecube's new List
by
kayla
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
H
idrisedd's Rating
My Rating
1
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind
(2004, R)
2
Zoolander
(2001, PG-13)
3
Wedding Crashers
(2005, R)
4
Man on the Moon
(2000, R)
5
The Truman Show
(1998, PG)
6
Dumb and Dumber
(1994, PG-13)
7
Ali
(2001, R)
8
Forrest Gump
(1994, PG-13)
9
The Prestige
(2006, PG-13)
10
Fight Club
(1999, R)
11
American History X
(1998, R)
12
Disney's Aladdin
(1992, G)
13
Ace Ventura: Pet Detective
(1994, PG-13)
14
Ace Ventura - When Nature Calls
(1995, PG-13)
15
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy
(2004, PG-13)
16
Superbad
(2007, R)
17
Knocked Up
(2007, R)
18
The 40-Year-Old Virgin
(2005, R)
19
O Homem Que Copiava (The Man Who Copied)
(2003, R)
20
Two Bits
(2001, PG-13)
21
The Godfather
(1972, R)
22
The Godfather, Part II
(1974, R)
23
The Godfather, Part III
(1990, R)
24
Bruce Almighty
(2003, PG-13)
25
Dodgeball - A True Underdog Story
(2004, PG-13)
26
Face/Off
(1997, R)
27
Finding Neverland
(2004, PG)
28
Andy Kaufman: I'm from Hollywood
(1992, Unrated)
29
I, Robot
(2004, PG-13)
30
The Illusionist
(2006, PG-13)
31
Interview
(2007, R)
32
Liar Liar
(1997, PG-13)
33
The Majestic
(2001, PG)
34
The Mask
(1994, PG-13)
35
There's Something About Mary
(1998, R)
36
The Number 23
(2007, R)
37
The Pursuit of Happyness
(2006, PG-13)
38
La Science des Rêves (The Science of Sleep)
(2005, R)
39
Willy Wonka and the Chocolate Factory
(1971, G)
Comments (0)
Post a comment
Recent Comments