My Favorite Movies


  IEROmance's Rating My Rating
1
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
2
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
3
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
The Lord of the Rings - The Return of the King
BEST MOVIE EVER!!!!
4
Click (2006,  PG-13)
Click
this made me cry!!
5
The Hills Have Eyes (2006,  R)
The Hills Have Eyes
this movie is soooooo gory! i LOVE it!!
6
Silent Hill (2006,  R)
Silent Hill
this ones freaky but cool....rlly hard to understand too
7
The Pursuit of Happyness (2006,  PG-13)
The Pursuit of Happyness
this one's SOOOO sad! everyone at our table cried when we watched it at school
8
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
9
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
10
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
11
Ace Ventura: Pet Detective (1993,  PG-13)
Ace Ventura: Pet Detective
JIM CARREY!!! haha luv this movie!
12
Ace Ventura - When Nature Calls (1995,  PG-13)
Ace Ventura - When Nature Calls
i lurve this!!! "there's a man on the wing..wat an amazing thing!!"~ace

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments