My Favorite Movies


  1. ikeyuliamartha
  2. ike yulia

I've been watching

  ikeyuliamartha's Rating My Rating
1
Sideways (2004,  R)
2
I Am Sam (2002,  PG-13)
3
The Others (2001,  PG-13)
4
The Boy in the Striped Pajamas (The Boy in the Striped Pyjamas) (2008,  PG-13)
5
Nacho Libre (2006,  PG)
6
Changeling (2008,  R)
7
Dogville (2003,  R)
8
Screaming Masterpiece (Gargandi snilld) (2005,  Unrated)
9
Secret Window (2004,  PG-13)
10
Hounddog (2008,  R)
11
Click (2006,  PG-13)
12
A Very Long Engagement (Un long dimanche de fiançailles) (2004,  R)
13
The Curious Case of Benjamin Button (2008,  PG-13)
14
Babel (2006,  R)
15
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
16
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
17
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
18
Wendy and Lucy (2008,  R)
19
Hotel Rwanda (2004,  PG-13)
20
Veronica Guerin (2003,  R)
21
Mercury Rising (1998,  R)
22
Virgin (2004,  R)
23
Cold Mountain (2003,  R)
24
Australia (2008,  PG-13)
25
Ice Age 2: The Meltdown (2006,  PG)
26
Kung Fu Panda (2008,  PG)
27
Mystic River (2003,  R)
28
Into the Wild (2007,  R)
29
Knowing (2009,  PG-13)
30
Boys Don't Cry (1999,  R)
31
Million Dollar Baby (2004,  PG-13)
32
Freedom Writers (2007,  PG-13)
33
P.S. I Love You (2007,  PG-13)
34
Dot the I (2005,  R)
35
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001,  R)
36
Unfaithful (2002,  R)
37
The Holiday (2006,  PG-13)
38
Closer (2004,  R)
39
The Aviator (2004,  PG-13)
40
Blood Diamond (2006,  R)
41
Revolutionary Road (2008,  R)
42
Titanic (1997,  PG-13)
43
The Departed (2006,  R)
44
Romeo + Juliet (1996,  PG-13)
45
Juno (2007,  PG-13)
46
Once (2007,  R)
47
Before Sunrise (1995,  R)
48
Before Sunset (2004,  R)
49
Little Miss Sunshine (2006,  R)
50
Gothika (2003,  R)
51
Brokeback Mountain (2005,  R)
52
August Rush (2007,  PG)
53
Man on Fire (2004,  R)
54
Trapped (2002,  R)
55
Hide and Seek (2005,  R)
56
The Messengers (2007,  PG-13)
57
Jumper (2008,  PG-13)
58
The Godfather (1972,  R)
59
The Godfather, Part II (1974,  R)
60
The Godfather, Part III (1990,  R)
61
The Merchant of Venice (2001,  Unrated)
62
Schindler's List (1993,  R)
63
The Kite Runner (2008,  PG-13)
64
Goodbye Bafana (2007,  Unrated)
65
Shutter (2008,  PG-13)
66
Moulin Rouge (1952,  Unrated)
67
Paris Je T'aime (2007,  R)
68
House of Wax (2005,  R)
69
American Beauty (1999,  R)
70
Elephant (2003,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments