My Favorite Movies


  ilarietta's Rating My Rating
1
Sabrina (1954,  Unrated)
2
Roman Holiday (1953,  Unrated)
3
The Aristocats (1970,  G)
4
The Basketball Diaries (1995,  R)
The Basketball Diaries
It's really so sad... ç.ç
5
Anastasia (1997,  G)
6
Robin Hood (1973,  G)
7
You've Got Mail (1998,  PG)
8
Grease (1978,  PG)
9
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
10
Pride and Prejudice (2005,  PG)
11
Gangs of New York (2002,  R)
12
Breakfast at Tiffany's (1961,  Unrated)
13
Sin City (2005,  R)
14
300 (2007,  R)
300
Epico *__*
15
Hotel Rwanda (2004,  PG-13)
16
The Departed (2006,  R)
The Departed
Great film.
DiCaprio was superb in it.
17
Casablanca (1943,  Unrated)
18
Fight Club (1999,  R)
19
Penelope (2006,  PG)
Penelope
A modern fairytale between Tim Burton and Amelie
20
Closer (2004,  R)
21
The Notebook (2004,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments