My Favorite Movies
| ilnazghanbari's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Godfather (1972, R) |
|
| 2 |
The Departed (2006, R) |
|
| 3 |
Hamlet (1948, Unrated) |
|
| 4 |
The Butterfly Effect (2004, R) |
|
| 5 |
...And Justice For All (1979, R) |
|
| 6 |
Seven (Se7en) (1995, R) |
|
| 7 |
Secret Window (2004, PG-13) |
|
| 8 |
The Godfather, Part III (1990, R) |
|
| 9 |
The Godfather, Part II (1974, R) |
|
| 10 |
Scarface (1983, R) |
|
| 11 |
The Devil's Advocate (1997, R) |
|
| 12 |
Scent of a Woman (1992, R) |
|
| 13 |
Sin City (2005, R) |
|
| 14 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 15 |
Children of Men (2006, R) |
|
| 16 |
Gladiator (2000, R) |
|
| 17 |
Interview with the Vampire (1994, R) |
|
| 18 |
Constantine (2005, R) |
|
| 19 |
V for Vendetta (2006, R) |
|
| 20 |
Casino Royale (2006, PG-13) |




















