My Favorite Movies
| ilovealex432389311's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Bee Movie (2007, PG) |
|
| 2 |
Blade Runner (1982, R) |
|
| 3 |
Cruel Intentions (1999, R) |
|
| 4 |
Spiderman (1990, Unrated) |
|
| 5 |
Sister Act (1992, PG) |
|
| 6 |
Mission Impossible (1996, PG-13) |
|
| 7 |
Friends With Money (2006, R) |
|
| 8 |
Rush of Fear (2003, Unrated) |
|
| 9 |
Sideways (2004, R) |
|
| 10 |
Final Destination 2 (2003, R) |
|
| 11 |
For One Night (2006, Unrated) |
|
| 12 |
The Devil Wears Prada (2006, PG-13) |
|
| 13 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004, R) |
|
| 14 |
Life with Mikey (1993, PG) |
|
| 15 |
Kangaroo Jack (2003, PG) |
|
| 16 |
Doc Hollywood (1991, PG-13) |
|
| 17 |
Scary Movie (2000, R) |
|
| 18 |
Beautiful Creatures (2001, R) |
|
| 19 |
Taxidermia (2006, Unrated) |
|
| 20 |
Saving Sarah Cain (2007, Unrated) |
|
| 21 |
The Heartbreak Kid (2007, R) |
|
| 22 |
The Bridges of Madison County (1995, PG-13) |
|
| 23 |
The Peacemaker (1997, R) |
|
| 24 |
Today You Die (2005, R) |
|
| 25 |
Lethal Weapon 3 (1992, R) |
|
| 26 |
City by the Sea (2002, R) |
|
| 27 |
Swimming Pool (2003, R) |
|
| 28 |
Love Is a Four Letter Word (2007, Unrated) |
|
| 29 |
300 (2007, R) |
|
| 30 |
One Way Out (2002, R) |
|
| 31 |
Get Real (1999, R) |
|
| 32 |
The Sweetest Thing (2002, R) |
|
| 33 |
Scoop (2006, PG-13) |
|
| 34 |
Shrek (2001, PG) |
|
| 35 |
Last Action Hero (1993, PG-13) |
|
| 36 |
The American President (1995, PG-13) |
|
| 37 |
Mercenary for Justice (2006, R) |
|
| 38 |
George of the Jungle (1997, PG) |
|
| 39 |
Edward Scissorhands (1990, PG-13) |
|
| 40 |
The Messengers (2007, PG-13) |
|
| 41 |
Waitress (2007, PG-13) |
|
| 42 |
The Bachelor (1999, PG-13) |
|
| 43 |
Full Metal Jacket (1987, R) |
|
| 44 |
Vacancy (2007, R) |
|
| 45 |
Hancock (2008, PG-13) |
|
| 46 |
Groundhog Day (1993, PG) |
|
| 47 |
Locusts (2005, PG) |
|
| 48 |
Army of Darkness (1993, R) |
|
| 49 |
Zombie Strippers (2008, R) |
|
| 50 |
White Squall (1996, PG-13) |
|
| 51 |
Prairie Fever (2008, Unrated) |
|
| 52 |
The Waterboy (1998, PG-13) |
|
| 53 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
| 54 |
Alien Resurrection (1997, R) |
|
| 55 |
Glory (1989, R) |
|
| 56 |
Under Siege (1992, R) |
|
| 57 |
Gentle Ben (2002, Unrated) |
|
| 58 |
Hannah and Her Sisters (1986, PG-13) |
|
| 59 |
Breakdown (1997, R) |
|
| 60 |
Red Rock West (1993, R) |
|
| 61 |
The Thirst (2007, Unrated) |
|
| 62 |
Vinegar Hill (2005, Unrated) |
|
| 63 |
The Detonator (2006, R) |
|
| 64 |
Mercury Rising (1998, R) |
|
| 65 |
Cyclops (2008, Unrated) |
|
| 66 |
Bone Eater (2007, Unrated) |
|
| 67 |
Just Desserts (2004, Unrated) |
|
| 68 |
Our House (2006, Unrated) |
|
| 69 |
Terror in the Family (1996, Unrated) |
|
| 70 |
Safe House (1999, Unrated) |
|
| 71 |
Falling in Love with the Girl Next Door (2006, Unrated) |
|
| 72 |
Swamp Devil (2008, Unrated) |
|
| 73 |
Dead and Deader (2006, Unrated) |
|
| 74 |
Pearl Harbor (2001, PG-13) |
|
| 75 |
The Karate Kid (1984, PG) |
|
| 76 |
The Cheetah Girls (2003, Unrated) |
|
| 77 |
Back to the Future (1985, PG) |
|
| 78 |
Total Recall (1990, R) |
|
| 79 |
Termination Point (2007, PG-13) |
|
| 80 |
Shaun of the Dead (2004, R) |












































































