My Favorite Movies

  ilovejlavalley's Rating My Rating
1
Pink Floyd - The Wall (1982,  R)
Pink Floyd - The Wall 5.0 Stars
i love pink floyd!! they are the best!!!
Click to Rate
2
Napoleon Dynamite (2004,  PG)
Napoleon Dynamite 5.0 Stars
i would marry napoleon...
Click to Rate
3
Hustle & Flow (2005,  R)
Hustle & Flow 5.0 Stars
love it....love it...love it...
Click to Rate
4
Date Movie (2006,  PG-13)
Date Movie 3.5 Stars
gets better every time!
Click to Rate
5
The Ring (2002,  PG-13)
The Ring 5.0 Stars
gr8 MOVEE!
Click to Rate
6
Alpha Dog (2006,  R)
Alpha Dog 5.0 Stars
I absolutely love this movie!!! i cant get over it... i watch it everyday....im dead serious
Click to Rate
7
Aquamarine (2006,  PG)
Aquamarine 5.0 Stars
this is a cute movie..
Click to Rate
8
Pocahontas (1995,  G)
Pocahontas 5.0 Stars
ive always idolized pocahontas..
Click to Rate
9
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning (2006,  R)
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning 5.0 Stars
oooober scary
Click to Rate
10
Bootmen (2000,  R)
Bootmen 5.0 Stars
you gotta love them Aussie men...MMM
Click to Rate
11
Cats: The Musical (1998,  G)
Cats: The Musical 3.5 Stars
its soo cute
Click to Rate
12
The Aristocats (1970,  G)
The Aristocats 3.0 Stars
loved this one since i was like 4 years old..
Click to Rate
13
Jarhead (2005,  R)
Jarhead 5.0 Stars
jake gyllenhyaal is sooo hot!!
Click to Rate
14
Bubble Boy (2001,  PG-13)
Bubble Boy 5.0 Stars
once again "jake gyllenhaal is sooo hot"
Click to Rate
15
Boys Don't Cry (1999,  R)
Boys Don't Cry 5.0 Stars
oooober awesome movie!
Click to Rate
16
Fear of the Dark (2002,  PG-13)
Fear of the Dark 5.0 Stars
i didnt sleep for 2 days after seeing this one..
Click to Rate
17
Titanic (1997,  PG-13)
Titanic 4.5 Stars
awww...its soo sweet!!!
Click to Rate
18
Sublime (2007,  R)
Sublime 3.5 Stars
AWESOME.
Click to Rate
19
Lords of Dogtown (2005,  PG-13)
Lords of Dogtown 5.0 Stars
i wish i could sk8brd....
Click to Rate
20
Cry Baby (1990,  PG-13)
Cry Baby 5.0 Stars
i love it soooooooo much!!!
Click to Rate
21
Kickin' It Old Skool (2007,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments