Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  imhumera's Rating My Rating
1
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
GOOD
2
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
gud
3
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets
good
4
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
5
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone)
gud
6
Discovering the Real World of Harry Potter (2001,  Unrated)
7
My Super Ex-Girlfriend (2006,  PG-13)
My Super Ex-Girlfriend
cool movie
8
Just My Luck (2006,  PG-13)
Just My Luck
bhot ache haa.
9
My Best Friend Is a Vampire (1988,  PG)
10
Mean Girls (2004,  PG-13)
Mean Girls
gud
11
It's a Boy Girl Thing (2006,  PG-13)
12
Shrek (2001,  PG)
13
Shrek the Third (Shrek 3) (2007,  PG)
Shrek the Third (Shrek 3)
awsome movie
14
Shrek 2 (2004,  PG)
Shrek 2
exellant
15
The Music of Shrek 2 (2004,  Unrated)
16
The Tech of Shrek 2 (2004,  Unrated)
17
Meet the Cast of Shrek 2 (2004,  Unrated)
18
Shrek 4-D (Shrek 3-D) (2003,  Unrated)
19
Creating a Fairy Tale World: The Making of Shrek (2001,  Unrated)
20
Shrek in the Swamp Karaoke Dance Party (,  Unrated)
21
Sahara (2005,  PG-13)
Sahara
gud
22
Sahara (1943,  Unrated)
23
Godzilla's Revenge (,  G)
24
King Kong vs. Godzilla (1963,  Unrated)
25
Godzilla's Revenge (1969,  G)
26
Titanic (1997,  PG-13)
Titanic
AWESOME
27
Titanic (1943,  Unrated)
28
Raise the Titanic (1980,  PG)
29
Titanic Revealed (2004,  Unrated)
30
Titanic (1996,  PG-13)
31
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith
GUD
32
Fantastic Four (2005,  PG-13)
33
Toy Story (1995,  G)
Toy Story
nice
34
A Cinderella Story (2004,  PG)
A Cinderella Story
gud
35
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006,  PG-13)
The Fast and the Furious: Tokyo Drift
gud
36
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
gud
37
The Fast and the Furious (2001,  PG-13)
The Fast and the Furious
good
38
The Italian Job (2003,  PG-13)
The Italian Job
excellent
39
The Italian Job (1969,  G)
40
Johnny Cash i København (Johnny Cash in Copenhagen) (1971,  Unrated)
41
Shark Tale (2004,  PG)
42
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004,  PG-13)
13 Going on 30 (Suddenly 30)
excellent
43
Mission: Impossible III (2006,  PG-13)
Mission: Impossible III
gud
44
Mission Impossible (1996,  PG-13)
45
Mission Impossible 2 (2000,  PG-13)
46
Cheaper by the Dozen (2003,  PG)
Cheaper by the Dozen
gud
47
Cheaper By the Dozen (1950,  Unrated)
48
Cheaper by the Dozen 2 (2005,  PG)
49
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
awsome movie*****
50
The Matrix (1999,  R)
51
The Matrix Reloaded (2003,  R)
52
The Matrix Revolutions (2003,  R)
53
The Matrix Revisited (2001,  R)
54
Cars (2006,  G)
55
Sky High (2005,  PG)
Sky High
good
56
Deep Blue Sea (1999,  R)
57
She's the Man (2006,  PG-13)
She's the Man
excellent.good.awsome...
58
Superman (1978,  PG)
59
Superman (,  Unrated)
60
Superman Returns (2006,  PG-13)
61
Superman II (1981,  PG)
62
Superman III (1983,  PG)
63
The Complete Superman Cartoons (,  Unrated)
64
Superman IV - The Quest for Peace (1987,  PG)
65
Superman II: The Richard Donner Cut (2006,  PG)
66
Look Up in the Sky: The Amazing Story of Superman (2006,  Unrated)
67
Superman: Brainiac Attacks (2006,  Unrated)
68
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
Spider-Man 3
cool.....
69
The Best Man (Unhitched) (2006,  R)
70
Casper (1995,  PG)
Casper
cool.........
71
The Hills Have Eyes (2006,  R)
The Hills Have Eyes
exellent
72
The Hills Have Eyes (1977,  R)
73
The Hills Have Eyes, Part 2 (1985,  R)
74
The Hills Have Eyes II (The Hills Have Eyes 2) (2007,  R)
75
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
coool movie.......
76
The Exorcism of Emily Rose (2005,  PG-13)
The Exorcism of Emily Rose
ooooooooooo awsome moive.
77
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement (2004,  G)
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement
cool movie
78
The Princess Diaries (2001,  G)
The Princess Diaries
awasome
79
Dhan Dhana Dhan Goal (2007,  Unrated)
80
Taare Zameen Par (2007,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments