My Favorite Movies


  imissjamil2001's Rating My Rating
1
It's a Boy Girl Thing (2006,  PG-13)
It's a Boy Girl Thing
Best movie ever!!!!
2
Another Cinderella Story (2008,  PG)
3
The Notebook (2004,  PG-13)
4
Center Stage (2000,  PG-13)
5
Center Stage: Turn It Up (2008,  PG-13)
6
Nim's Island (2008,  PG)
7
The Cutting Edge (1992,  PG)
8
The Cutting Edge: Going for the Gold (2006,  PG-13)
9
The Cutting Edge 3: Chasing the Dream (2008,  Unrated)
10
Nick and Norah's Infinite Playlist (2008,  PG-13)
11
Confessions of a Teenage Drama Queen (2004,  PG)
12
Crazy/ Beautiful (2001,  PG-13)
13
Coyote Ugly (2000,  PG-13)
14
Bring It On (2000,  PG-13)
15
Bring It On Again (2004,  PG-13)
16
Bring It On: All or Nothing (2006,  PG-13)
17
Bring It On: In It to Win It (2007,  PG-13)
18
Jeff Dunham: Spark of Insanity (2007,  Unrated)
19
Jeff Dunham: Arguing with Myself (2005,  Unrated)
20
Bedtime Stories (2008,  PG)
21
The Family Stone (2005,  PG-13)
22
The Polar Express (2004,  G)
23
Mamma Mia! (2008,  PG-13)
24
Twilight (2008,  PG-13)
25
Deck the Halls (2006,  PG)
26
Are We Done Yet? (2007,  PG)
27
Are We There Yet? (2005,  PG)
28
Marie Antoinette (2006,  PG-13)
29
Ballet Shoes (2008,  PG)
30
Alvin and the Chipmunks (2007,  PG)
31
Hoot (2006,  PG)
32
Brave New Girl (2004,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments