My Favorite Movies


  InConGruouS82's Rating My Rating
1
X-Men: The Last Stand (2006,  PG-13)
X-Men: The Last Stand
a worthy trilogy, lot of action and some awesome new powers
2
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
3
Equilibrium (2002,  R)
4
The Da Vinci Code (2006,  PG-13)
5
The Green Mile (1999,  R)
The Green Mile
One of Stephen King's best work and a very accurate film adaption to the book
6
Lucky Number Slevin (2006,  R)
7
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
8
Saw II (2005,  R)
9
The Boondock Saints (1999,  R)
10
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
11
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
12
Stephen King's The Shining (MINI-SERIES) (,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments