My Favorite Movies


  indiaalpha40's Rating My Rating
1
The Passion of the Christ (2004,  R)
2
The Patriot (2000,  R)
3
Braveheart (1995,  R)
4
Lethal Weapon (1987,  R)
5
Lethal Weapon 2 (1989,  R)
6
Lethal Weapon 4 (1998,  R)
7
Mad Max (1979,  R)
8
The Million Dollar Hotel (2000,  R)
9
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (2008,  PG-13)
10
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) (1981,  PG)
11
Indiana Jones and the Temple of Doom (1984,  PG)
12
Indiana Jones and the Last Crusade (1989,  PG-13)
13
The Fugitive (1993,  PG-13)
14
Patriot Games (1992,  R)
15
Force 10 from Navarone (1978,  PG)
16
The Forbidden Kingdom (2008,  PG-13)
17
Fast and Furious (2009,  PG-13)
18
Saving Private Ryan (1998,  R)
19
Babylon A.D. (2008,  PG-13)
20
American Gangster (2007,  R)
21
Remember the Titans (2000,  PG)
22
Training Day (2001,  R)
23
Crimson Tide (1995,  R)
24
U.S. Marshals (1997,  PG-13)
25
Demolition Man (1993,  R)
26
Passenger 57 (1992,  R)
27
Money Train (1995,  R)
28
Rising Sun (1993,  R)
29
The Contractor (2007,  R)
30
Streets Of Gold (1986,  R)
31
Overnight Delivery (1998,  PG-13)
32
Basic Instinct (1992,  R)
33
The Specialist (1994,  R)
34
Last Dance (1996,  R)
35
Diary of a Hitman (1991,  Unrated)
36
The Vegas Casino War (1984,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments