My Favorite Movies

  InuyashasGurl22's Rating My Rating
1
V for Vendetta (2006,  R)
V for Vendetta 5.0 Stars
I Love this movie! Its amazing!!
Click to Rate
2
Hannibal Rising (2007,  R)
Click to Rate
3
Howl's Moving Castle (2005,  PG)
Click to Rate
4
Spirited Away (Sen to Chihiro no kamikakushi) (2001,  PG)
Click to Rate
5
Naruto Movie 1: Daikatsugeki! Yukihime ninpôchô dattebayo!! (Naruto the Movie) (2004,  Unrated)
Click to Rate
6
Gekijyouban hagane no renkinjutsushi (Fullmetal Alchemist: The Movie - Conqueror of Shamballa) (2005,  PG-13)
Click to Rate
7
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Swords of an Honorable Ruler) (2002,  Unrated)
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Swords of an Honorable Ruler) 5.0 Stars
This one was my favorite.
Click to Rate
8
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) (2004,  Unrated)
Click to Rate
9
Sailor Moon R the Movie: Promise of the Rose (1993,  Unrated)
Click to Rate
10
Sailor Moon Super S the Movie: Black Dream Hole (1995,  Unrated)
Click to Rate
11
Sailor Moon S the Movie: Hearts in Ice (1994,  Unrated)
Click to Rate
12
30 Days of Night (2007,  R)
Click to Rate
13
Young Frankenstein (1974,  PG)
Click to Rate
14
Spaceballs (1987,  PG)
Click to Rate
15
Robin Hood - Men in Tights (1993,  PG-13)
Click to Rate
16
The Producers (1967,  PG)
Click to Rate
17
History of the World -- Part I (1981,  R)
Click to Rate
18
The Seven Samurai (Shichinin no Samurai) (1954,  Unrated)
Click to Rate
19
Twilight (2008,  Unrated)
Click to Rate
20
Saw IV (2007,  R)
Click to Rate
21
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Click to Rate
22
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Click to Rate
23
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Click to Rate
24
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007,  R)
Click to Rate
25
Cry Baby (1990,  PG-13)
Click to Rate
26
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)
Click to Rate
27
From Hell (2001,  R)
Click to Rate
28
Finding Neverland (2004,  PG)
Click to Rate
29
Secret Window (2004,  PG-13)
Click to Rate
30
Tim Burton's Corpse Bride (2005,  PG)
Click to Rate
31
Sleepy Hollow (1999,  R)
Click to Rate
32
Interview with the Vampire (1994,  R)
Interview with the Vampire 5.0 Stars
This movie Rocked my SOX's!!!!
Click to Rate
33
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
Click to Rate
34
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Click to Rate
35
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Click to Rate
36
Hitman (2007,  R)
Click to Rate
37
10,000 B.C. (2008,  PG-13)
Click to Rate
38
Across the Universe (2007,  PG-13)
Click to Rate
39
Kung Fu Panda (2008,  PG)
Click to Rate
40
The Little Vampire (2000,  PG)
Click to Rate
41
The Forbidden Kingdom (2008,  PG-13)
Click to Rate
42
The Spirit (2008,  Unrated)
Click to Rate
43
Mail (2005,  Unrated)
Click to Rate
44
Azumi 2: Death or Love (2005,  Unrated)
Click to Rate
45
What's Eating Gilbert Grape (1993,  PG-13)
Click to Rate
46
The Locker (2005,  Unrated)
Click to Rate
47
Death Note (Desu nôto) (2006,  Unrated)
Click to Rate
48
Desu nôto 2 (Death Note: The Last Name) (2006,  Unrated)
Click to Rate
49
L: Change the World (2008,  Unrated)
Click to Rate
50
The Dark Knight (2008,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments