My Favorite Movies
| irunwithscissors's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Rocky Horror Picture Show (1975, R) |
|
| 2 |
10 Things I Hate About You (1999, PG-13) |
|
| 3 |
The Nightmare Before Christmas (2008, PG) |
|
| 4 |
Edward Scissorhands (1990, PG-13) |
|
| 5 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
| 6 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 7 |
Shaun of the Dead (2004, R) |
|
| 8 |
King Kong (2005, PG-13) |
|
| 9 |
Spaceballs (1987, PG) |
|
| 10 |
Signs (2002, PG-13) |
|
| 11 |
Mr. & Mrs. Smith (2005, PG-13) |
|
| 12 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
| 13 |
Walk the Line (2005, PG-13) |
|
| 14 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
| 15 |
The Incredibles (2004, PG) |
|
| 16 |
Raise Your Voice (2004, PG) |
|
| 17 |
Hollywoodland (2006, R) |

















