My Favorite Movies
| isrulfaisyam's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Arizona Dream (1993, R) |
|
| 2 |
Cast Away (2000, PG-13) |
|
| 3 |
The Blue Lagoon (1980, R) |
|
| 4 |
The Shawshank Redemption (1994, R) |
|
| 5 |
The Mambo Kings (1992, R) |
|
| 6 |
Always san-chôme no yûhi (Always - Sunset on Third Street) (2005, Unrated) |
|
| 7 |
Taiyo no uta (Midnight Sun) (2006, Unrated) |
|
| 8 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
| 9 |
Koroshiya 1 (Ichi the Killer) (2001, R) |
|
| 10 |
What's Eating Gilbert Grape (1993, PG-13) |
|
| 11 |
Munich (2005, R) |
|
| 12 |
Hansel & Gretel (2007, Unrated) |
|
| 13 |
The Postman (1997, R) |
|
| 14 |
Under the Tuscan Sun (2003, PG-13) |
|
| 15 |
Hannibal Rising (2007, R) |
|
| 16 |
Last Call (2002, Unrated) |
|
| 17 |
Carrie (1976, R) |
|
| 18 |
Cujo (1983, R) |
|
| 19 |
The Children of Heaven (Bacheha-Ye aseman) (1999, PG) |
|
| 20 |
The King and the Clown (2005, Unrated) |
|
| 21 |
The Uninvited (4 Inyong shiktak) (2003, Unrated) |
|
| 22 |
Elizabethtown (2005, PG-13) |
|
| 23 |
Duelist (Hyeongsa) (2005, Unrated) |
|
| 24 |
The Host (Gwoemul) (2007, R) |
|
| 25 |
Geunyeoreul midji maseyo (Too Beautiful to Lie) (Don't Believe Her) (2004, Unrated) |
|
| 26 |
Versus (2001, Unrated) |
|
| 27 |
Welcome to Dongmakgol (2005, Unrated) |
|
| 28 |
Gwangshiki dongsaeng gwangtae (When Romance Meets Destiny) (2005, Unrated) |
|
| 29 |
Final Fantasy VII - Advent Children (2006, PG-13) |
|
| 30 |
Jakeob-ui jeongseok (Art of Seduction) (2005, Unrated) |
|
| 31 |
The Graduate (1967, PG) |
|
| 32 |
Keulraesik (The Classic) (2003, Unrated) |
|
| 33 |
RoboCop (1987, R) |
|
| 34 |
Robocop 2 (1990, R) |
|
| 35 |
Robocop 3 (1993, PG-13) |
|
| 36 |
Pearl Harbor (2001, PG-13) |
|
| 37 |
Gong fu guan lan (Kung Fu Dunk) (2008, Unrated) |
|
| 38 |
Hitman (2007, R) |
|
| 39 |
Dororo (2007, Unrated) |
|
| 40 |
Baramnan gajok (A Good Lawyer's Wife) (2003, Unrated) |
|
| 41 |
Hyojadong ibalsa (The President's Barber) (2004, Unrated) |
|
| 42 |
Redline (2007, PG-13) |
|
| 43 |
Chocolate (2008, R) |
|
| 44 |
Abril Despedaçado (Behind the Sun) (2001, PG-13) |
|
| 45 |
Boku no kanojo wa saibôgu (Cyborg Girl) (Cyborg She) (2008, PG) |
|
| 46 |
A-gi-wa Na (Baby and I) (2008, Unrated) |
|
| 47 |
Death Note (Desu nôto) (TV SHOW) (, Unrated) |
|
| 48 |
Desu nôto 2 (Death Note: The Last Name) (2008, Unrated) |
|
| 49 |
Kids (2008, Unrated) |
|
| 50 |
Tenshi no tamago (The Angel's Egg) (2006, Unrated) |
|
| 51 |
3-Iron (Bin-jip) (Empty Houses) (2004, R) |
|
| 52 |
Cinderella (2006, G) |
|
| 53 |
Daisy (2006, Unrated) |
|
| 54 |
Quantum of Solace (2008, PG-13) |
|
| 55 |
Mushishi (Bugmaster) (2007, Unrated) |
|
| 56 |
In Enemy Hands (2004, R) |
|
| 57 |
Slumdog Millionaire (2008, R) |
|
| 58 |
Jerry Maguire (1996, R) |
|
| 59 |
The Curious Case of Benjamin Button (2008, PG-13) |
|
| 60 |
APT. (9:56) (2006, Unrated) |
|
| 61 |
Do Re Mi Fa Sol La Si Do (2006, Unrated) |
|
| 62 |
The Reader (2008, R) |
|
| 63 |
Milk (2008, R) |
|
| 64 |
Nana (2005, Unrated) |
|
| 65 |
No Country for Old Men (2007, R) |
|
| 66 |
The Departed (2006, R) |
|
| 67 |
Baramui Fighter (Fighter in the Wind) (2004, PG) |
|
| 68 |
Saishû heiki kanojo (The Last Love Song on This Little Planet) (2005, Unrated) |
|
| 69 |
Million Dollar Baby (2004, PG-13) |
|
| 70 |
Juno (2007, PG-13) |
|
| 71 |
There Will Be Blood (2007, R) |
|
| 72 |
Atonement (2007, R) |
|
| 73 |
Zathura (2005, PG) |
|
| 74 |
Ddeugeoun-geosi joh-a (Hellcats) (2008, Unrated) |
|
| 75 |
Into the Wild (2007, R) |
|
| 76 |
Holes (2003, PG) |
|
| 77 |
Babel (2006, R) |
|
| 78 |
Michael Clayton (2007, R) |
|
| 79 |
Blood Diamond (2006, R) |
|
| 80 |
Felon (2008, R) |
|
| 81 |
Twilight (2008, PG-13) |
|
| 82 |
Letters from Iwo Jima (2006, R) |
|
| 83 |
Eiga: Kurosagi, (The Black Swindler) (2008, PG) |
|
| 84 |
Capote (2005, R) |
|
| 85 |
Kama Sutra: A Tale of Love (1996, R) |
|
| 86 |
An Officer and a Gentleman (1982, R) |
|
| 87 |
Bedtime Stories (2008, PG) |
|
| 88 |
Frailty (2002, R) |
|
| 89 |
In the Land of Women (2007, PG-13) |
|
| 90 |
Just Like Heaven (2005, PG-13) |
|
| 91 |
Marley & Me (2008, PG) |
|
| 92 |
Max Payne (2008, PG-13) |
|
| 93 |
Never Back Down (2008, PG-13) |
|
| 94 |
21 (2008, PG-13) |
|
| 95 |
Definitely, Maybe (2008, PG-13) |
|
| 96 |
Fracture (2007, R) |
|
| 97 |
Along Came Polly (2004, PG-13) |
|
| 98 |
Appaloosa (2008, R) |
|
| 99 |
Awake (2007, R) |
|
| 100 |
The Secret Life of Bees (2008, PG-13) |
|
| 101 |
Pulse (2006, PG-13) |
|
| 102 |
Punisher: War Zone (2008, R) |
|
| 103 |
Stardust (2007, PG-13) |
|
| 104 |
Commando (1985, R) |
|
| 105 |
Burn After Reading (2008, R) |
|
| 106 |
Stone Cold (1991, R) |
|
| 107 |
Dawn of the Dead (2004, R) |
|
| 108 |
Teeth (2007, R) |
|
| 109 |
Deception (2008, R) |
|
| 110 |
Inkheart (2009, PG) |
|
| 111 |
Evening (2007, PG-13) |
|
| 112 |
A Man Apart (2003, R) |
|
| 113 |
Gone Baby Gone (2007, R) |
|
| 114 |
Inside Man (2006, R) |
|
| 115 |
Knocked Up (2007, R) |
|
| 116 |
Lars and the Real Girl (2007, PG-13) |
|
| 117 |
The Strangers (2008, R) |
|
| 118 |
Kiss Kiss, Bang Bang (2005, R) |
|
| 119 |
The Ruins (2008, R) |
|
| 120 |
Man on Fire (2004, R) |
|
| 121 |
The Nines (2007, R) |
|
| 122 |
Made of Honor (2008, PG-13) |
|
| 123 |
Invincible (2006, PG) |
|
| 124 |
Before Sunrise (1995, R) |
|
| 125 |
Once (2007, R) |
|
| 126 |
Chaos Theory (2008, PG-13) |
|
| 127 |
Prom Night (2008, PG-13) |
|
| 128 |
Little Miss Sunshine (2006, R) |
|
| 129 |
Hancock (2008, PG-13) |
|
| 130 |
Right at Your Door (2007, R) |
|
| 131 |
Cloverfield (2008, PG-13) |
|
| 132 |
Wanted (2008, R) |
|
| 133 |
The Recruit (2003, PG-13) |
|
| 134 |
Taken (2009, PG-13) |
|
| 135 |
V for Vendetta (2006, R) |
|
| 136 |
The Punisher (2004, R) |
|
| 137 |
Wild Hogs (2007, PG-13) |
|
| 138 |
Wedding Crashers (2005, R) |
|
| 139 |
Waiting (2005, R) |
|
| 140 |
Turistas (Paradise Lost) (2006, R) |
|
| 141 |
When a Stranger Calls (2006, PG-13) |
|
| 142 |
The Ten (2007, R) |
|
| 143 |
The Invisible (2007, PG-13) |
|
| 144 |
The Hitcher (2007, R) |
|
| 145 |
Tropic Thunder (2008, R) |
|
| 146 |
The Heartbreak Kid (2007, R) |
|
| 147 |
The Happening (2008, R) |
|
| 148 |
The Constant Gardener (2005, R) |
|
| 149 |
The Condemned (2007, R) |
|
| 150 |
Role Models (2008, R) |
|
| 151 |
Seven Pounds (2008, PG-13) |
|
| 152 |
Cellular (2004, PG-13) |
|
| 153 |
Numb (2007, R) |
|
| 154 |
Pineapple Express (2008, R) |
|
| 155 |
She's All That (1999, PG-13) |
|
| 156 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
| 157 |
Yes Man (2008, PG-13) |
|
| 158 |
Street Kings (2008, R) |
|
| 159 |
Apollo 13 (1995, PG) |
|
| 160 |
The Casino Job (2009, Unrated) |
|
| 161 |
Australia (2008, PG-13) |
|
| 162 |
Fools Rush In (1997, PG-13) |
|
| 163 |
Smokin' Aces (2007, R) |
|
| 164 |
Before Sunset (2004, R) |
|
| 165 |
Along Came a Spider (2001, R) |
|
| 166 |
Next (2007, PG-13) |
|
| 167 |
The 40 Year Old Virgin (2005, R) |
|
| 168 |
3:10 to Yuma (2007, R) |
|
| 169 |
Changeling (2008, R) |
|
| 170 |
Dead Like Me: Life After Death (2009, R) |
|
| 171 |
How to Lose Friends & Alienate People (2008, R) |
|
| 172 |
Perfume: The Story of a Murderer (2006, R) |
|
| 173 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
| 174 |
The Pursuit of Happyness (2006, PG-13) |
|
| 175 |
The Boy in the Striped Pajamas (The Boy in the Striped Pyjamas) (2008, PG-13) |
|
| 176 |
Step Brothers (2008, R) |
|
| 177 |
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) (2000, PG-13) |
|
| 178 |
Crank (2006, R) |
|
| 179 |
Crazy/ Beautiful (2001, PG-13) |
|
| 180 |
Transporter 3 (2008, PG-13) |
|
| 181 |
Bride Wars (2009, PG) |
|
| 182 |
Dead Man Walking (1995, R) |
|
| 183 |
City of Angels (1998, PG-13) |
|
| 184 |
Michael (1996, PG) |
|
| 185 |
Meet Joe Black (1998, PG-13) |
|
| 186 |
Echelon Conspiracy (2009, PG-13) |
|
| 187 |
Employee of the Month (2006, PG-13) |
|
| 188 |
18 Year Old Virgin (2009, Unrated) |
|
| 189 |
The Human Stain (2003, R) |
|
| 190 |
Deck the Halls (2006, PG) |
|
| 191 |
Get Smart (2008, PG-13) |
|
| 192 |
Gummo (1997, R) |
|
| 193 |
Lucky You (2007, PG-13) |
|
| 194 |
Push (2009, PG-13) |
|
| 195 |
P.S. I Love You (2007, PG-13) |
|
| 196 |
Last Action Hero (1993, PG-13) |
|
| 197 |
We Own the Night (2007, R) |
|
| 198 |
The Waterboy (1998, PG-13) |
|
| 199 |
The Forbidden Kingdom (2008, PG-13) |
|
| 200 |
The Whole Nine Yards (2000, R) |
|
| 201 |
The Whole Ten Yards (2003, PG-13) |
|
| 202 |
Assassins (1995, R) |
|
| 203 |
Captivity (2007, R) |
|
| 204 |
American Gigolo (1980, R) |
|
| 205 |
Ghost Town (2008, PG-13) |
|
| 206 |
The Spirit (2008, PG-13) |
|
| 207 |
He Was A Quiet Man (2007, Unrated) |
|
| 208 |
Irreversible (2002, Unrated) |
|
| 209 |
Bangkok Dangerous (2008, R) |
|
| 210 |
8 Mile (2002, R) |
|
| 211 |
Casino (1995, R) |
|
| 212 |
Saekjeuk shigong (Sex Is Zero) (2002, Unrated) |
|
| 213 |
Passengers (2008, PG-13) |
|
| 214 |
Anamorph (2008, R) |
|
| 215 |
Choke (2008, R) |
|
| 216 |
Doubt (2008, PG-13) |
|
| 217 |
He's Just Not That Into You (2009, PG-13) |
|
| 218 |
Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1999, R) |
|
| 219 |
The Uninvited (2009, PG-13) |
|
| 220 |
Judge Dredd (1995, R) |
|
| 221 |
The International (2009, R) |
|
| 222 |
Fair Game (1995, R) |
|
| 223 |
Johnny Mnemonic (1995, R) |
|
| 224 |
Vicky Cristina Barcelona (2008, PG-13) |
|
| 225 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
| 226 |
The Bank Job (2008, R) |
|
| 227 |
88 Minutes (2008, R) |
|
| 228 |
Me, Myself & Irene (2000, R) |
|
| 229 |
Adaptation (2002, R) |
|
| 230 |
40 Days and 40 Nights (2002, R) |
|
| 231 |
Ned Kelly (2004, R) |
|
| 232 |
The Lodger (2009, R) |
|
| 233 |
The Quiet (2006, R) |
|
| 234 |
Bruce Almighty (2003, PG-13) |
|
| 235 |
Evan Almighty (2007, PG) |
|
| 236 |
Eyes Wide Shut (1999, R) |
|
| 237 |
Devour (2005, R) |
|
| 238 |
Dracula 2000 (2000, R) |
|
| 239 |
Fanboys (2008, PG-13) |
|
| 240 |
Revolver (2005, R) |
|
| 241 |
Big Stan (2009, R) |
|
| 242 |
Knowing (2009, PG-13) |
|
| 243 |
Wild Things (1998, R) |
|
| 244 |
Baby Mama (2008, PG-13) |
|
| 245 |
The House Bunny (2008, PG-13) |
|
| 246 |
Without A Paddle (2004, PG-13) |
|
| 247 |
A Clockwork Orange (1971, R) |
|
| 248 |
Being John Malkovich (1999, R) |
|
| 249 |
Dark Streets (2008, R) |
|
| 250 |
Down in the Valley (2005, R) |
|
| 251 |
Fifty Dead Men Walking (2008, R) |
|
| 252 |
Flash of Genius (2008, PG-13) |
|
| 253 |
Gran Torino (2009, R) |
|
| 254 |
Kangaroo Jack (2003, PG) |
|
| 255 |
From Within (2009, R) |
|
| 256 |
Lakeview Terrace (2008, PG-13) |
|
| 257 |
London (2006, R) |
|
| 258 |
Cursed (2004, PG-13) |
|
| 259 |
Driven (2001, PG-13) |
|
| 260 |
Dogma (1999, R) |
|
| 261 |
Franklyn (2008, R) |
|
| 262 |
Michael Jackson - Moonwalker (1988, G) |
|
| 263 |
Nick and Norah's Infinite Playlist (2008, PG-13) |
|
| 264 |
Rebel Without a Cause (1955, PG-13) |
|
| 265 |
Return of the Ghostbusters (2007, PG-13) |
|
| 266 |
Running Scared (2006, R) |
|
| 267 |
Sunshine Cleaning (2009, R) |
|
| 268 |
The First Great Train Robbery (The Great Train Robbery) (1979, PG) |
|
| 269 |
Bart Got a Room (2009, PG-13) |
|
| 270 |
Duplicity (2009, PG-13) |
|
| 271 |
The Love Guru (2008, PG-13) |
|
| 272 |
Wild Things: Diamonds in the Rough (2005, R) |
|
| 273 |
The Interpreter (2005, PG-13) |
|
| 274 |
The Invasion (2007, PG-13) |
|
| 275 |
Watchmen (2009, R) |
|
| 276 |
The Betrayed (2008, Unrated) |
|
| 277 |
War (Rogue Assassin) (2007, R) |
|
| 278 |
Village of the Damned (1995, R) |
|
| 279 |
Vampire in Brooklyn (1995, R) |
|
| 280 |
The Usual Suspects (1995, R) |
|
| 281 |
The English Patient (1996, R) |
|
| 282 |
Forgetting Sarah Marshall (2008, R) |
|
| 283 |
Two Lovers (2008, R) |
|
| 284 |
Defiance (2009, R) |
|
| 285 |
Friday the 13th (2009, R) |
|
| 286 |
Just Cause (1994, R) |
|
| 287 |
Twelve Monkeys (12 Monkeys) (1995, R) |
|
| 288 |
Ace Ventura: Pet Detective (1993, PG-13) |
|
| 289 |
Ace Ventura - When Nature Calls (1995, PG-13) |
|
| 290 |
Ace Ventura Jr.: Pet Detective (2009, PG) |
|
| 291 |
1408 (2007, PG-13) |
|
| 292 |
Analyze This (1999, R) |
|
| 293 |
Almost Heroes (1998, PG-13) |
|
| 294 |
Analyze That (2002, R) |
|
| 295 |
Brick (2006, R) |
|
| 296 |
Factory Girl (2007, R) |
|
| 297 |
Fast Times At Ridgemont High (1982, R) |
|
| 298 |
From Dusk Till Dawn (1996, R) |
|
| 299 |
Evita (1997, PG) |
|
| 300 |
Ghost World (2001, R) |
|
| 301 |
I Want Candy (2007, R) |
|
| 302 |
Paycheck (2003, PG-13) |
|
| 303 |
Porky's (1982, R) |
|
| 304 |
Powder Blue (2008, R) |
|
| 305 |
[Rec] (2007, R) |
|
| 306 |
The Big Lebowski (1998, R) |
|
| 307 |
The Burning Plain (2009, R) |
|
| 308 |
The Hot Spot (1990, R) |
|
| 309 |
The Rocker (2008, PG-13) |
|
| 310 |
Thick as Thieves (The Code) (2009, Unrated) |
|
| 311 |
The Evil Dead (1981, NC-17) |
|
| 312 |
Evil Dead 2 (1987, R) |
|
| 313 |
Nothing Is Private (Towelhead) (2007, R) |
|
| 314 |
The Score (2001, R) |
|
| 315 |
The Detonator (2006, R) |
|
| 316 |
Twister (1996, PG-13) |
|
| 317 |
Quarantine (2008, R) |
|
| 318 |
50 First Dates (2004, PG-13) |
|
| 319 |
I Love You, Man (2009, R) |
|
| 320 |
Derailed (2005, R) |
|
| 321 |
Babylon A.D. (2008, PG-13) |
|
| 322 |
Bill & Ted's Bogus Journey (1991, PG) |
|
| 323 |
Alvin and the Chipmunks (2007, PG) |
|
| 324 |
Black Hawk Down (2001, R) |
|
| 325 |
Body of Lies (2008, R) |
|
| 326 |
Sex is Zero 2 (, Unrated) |
|
| 327 |
Death at a Funeral (2007, R) |
|
| 328 |
Army of Darkness (1993, R) |
|
| 329 |
Four Weddings and a Funeral (1994, R) |
|
| 330 |
Falling Down (1993, R) |
|
| 331 |
Jaws (1975, PG) |
|
| 332 |
Mr. Brooks (2007, R) |
|
| 333 |
Fargo (1996, R) |
|
| 334 |
The Guardian (2006, PG-13) |
|
| 335 |
City of Ember (2008, PG) |
|
| 336 |
Click (2006, PG-13) |
|
| 337 |
A Time to Kill (1996, R) |
|
| 338 |
Half Light (2005, R) |
|
| 339 |
Indecent Proposal (1993, R) |
|
| 340 |
Go (2001, Unrated) |
|
| 341 |
Mindhunters (2005, R) |
|
| 342 |
The Birdcage (1996, R) |
|
| 343 |
Clueless (1995, PG-13) |
|
| 344 |
Formula 51 (The 51st State) (2002, R) |
|
| 345 |
Freddy vs. Jason (2003, R) |
|
| 346 |
Color of Night (1994, R) |
|
| 347 |
Money Train (1995, R) |
|
| 348 |
My Sassy Girl (2008, PG-13) |
|
| 349 |
My Best Friend's Girl (2008, R) |
|
| 350 |
Parasomnia (2008, Unrated) |
|
| 351 |
Rogue (Rogue Crocodile) (2008, R) |
|
| 352 |
Seven (Se7en) (1995, R) |
|
| 353 |
The Upside of Anger (2005, R) |
|
| 354 |
The X-Files: I Want to Believe (The X Files 2) (2008, PG-13) |
|
| 355 |
The Lost Treasure of the Grand Canyon (2008, PG) |
|
| 356 |
The Ron Clark Story (The Triumph) (2006, PG) |
|
| 357 |
Race to Witch Mountain (2009, PG) |
|
| 358 |
The Informers (2009, R) |
|
| 359 |
What Just Happened? (2008, R) |
|
| 360 |
Valkyrie (2008, PG-13) |
|
| 361 |
Red Sands (2009, R) |
|
| 362 |
The Tenth Circle (2008, Unrated) |
|
| 363 |
The Unborn (2009, PG-13) |
|
| 364 |
Chain Reaction (1996, PG-13) |
|
| 365 |
Independence Day (1996, PG-13) |
|
| 366 |
Last Man Standing (1996, R) |
|
| 367 |
Panic Room (2002, R) |
|
| 368 |
Bridge to Terabithia (2007, PG) |
|
| 369 |
Eragon (2006, PG) |
|
| 370 |
Ghost (1990, R) |
|
| 371 |
Sleepwalking (2008, R) |
|
| 372 |
Walking Tall (2004, PG-13) |
|
| 373 |
17 Again (2009, PG-13) |
|
| 374 |
Valentine (2001, R) |
|
| 375 |
Easy Virtue (2009, PG-13) |
|
| 376 |
Youth Without Youth (2007, R) |
|
| 377 |
The Family Stone (2005, PG-13) |
|
| 378 |
Nang nak (1999, Unrated) |
|
| 379 |
My Bloody Valentine 3-D (2009, R) |
|
| 380 |
Red Heat (1988, R) |
|
| 381 |
Showgirls (1995, NC-17) |
|
| 382 |
Tenacious D in: The Pick of Destiny (2006, R) |
|
| 383 |
The Haunting in Connecticut (2009, PG-13) |
|
| 384 |
The Ultimate Gift (2006, PG) |
|
| 385 |
Across the Universe (2007, PG-13) |
|
| 386 |
Crank 2: High Voltage (2009, R) |
|
| 387 |
King of California (2007, PG-13) |
|
| 388 |
Meet Bill (2008, R) |
|
| 389 |
The Wrestler (2008, R) |
|
| 390 |
Sono toki wa kare ni yoroshiku (Say Hello for Me) (2007, Unrated) |
|
| 391 |
Minyeo-neun goerowo (200 Pounds Beauty) (2006, Unrated) |
|
| 392 |
Shutter (They Are Around Us) (2004, R) |
|
| 393 |
Shutter (2008, PG-13) |
|
| 394 |
Mission Impossible (1996, PG-13) |
|
| 395 |
Mission Impossible 2 (2000, PG-13) |
|
| 396 |
Happy Gilmore (1996, PG-13) |
|
| 397 |
Bee Movie (2007, PG) |
|
| 398 |
Mission: Impossible III (2006, PG-13) |
|
| 399 |
Sydney White (2007, PG-13) |
|
| 400 |
Sunshine (2007, R) |
|
| 401 |
Envy (2004, PG-13) |
|
| 402 |
As Good As It Gets (1997, PG-13) |
|
| 403 |
Magnolia (1999, R) |
|
| 404 |
My Bloody Valentine (1981, R) |
|
| 405 |
Away We Go (2009, R) |
|
| 406 |
The Ghosts of Girlfriends Past (2009, PG-13) |
|
| 407 |
The Brothers Bloom (2009, PG-13) |
|
| 408 |
The Soloist (2009, PG-13) |
|
| 409 |
When Harry Met Sally (1989, R) |
|
| 410 |
Year One (2009, PG-13) |
|
| 411 |
Shopgirl (2005, R) |
|
| 412 |
Stop Loss (2008, R) |
|
| 413 |
The Butterfly Effect (2004, R) |
|
| 414 |
The Butterfly Effect 2 (2006, R) |
|
| 415 |
Wild Things 2 (2004, R) |
|
| 416 |
One Fine Day (1996, PG) |
|
| 417 |
Street Fighter: The Legend of Chun-Li (2009, PG-13) |
|
| 418 |
Suwîto rein: Shinigami no seido (Accuracy of Death)(Sweet Rain) (2008, Unrated) |
|
| 419 |
The Proposal (2009, PG-13) |
|
| 420 |
Mars Attacks! (1996, PG-13) |
|
| 421 |
Thirteen (2003, R) |
|
| 422 |
Love Actually (2003, R) |
|
| 423 |
The Butterfly Effect 3: Revelations (2009, R) |
|
| 424 |
Anger Management (2003, PG-13) |
|
| 425 |
Because of Winn-Dixie (2005, PG) |
|
| 426 |
Outlander (2009, R) |
|
| 427 |
The Phantom of the Opera (2004, PG-13) |
|
| 428 |
13 game sayawng (13: Game of Death) (13 Beloved) (2008, Unrated) |
|
| 429 |
Adam Resurrected (2008, R) |
|
| 430 |
Blood and Bone (2009, R) |
|
| 431 |
Broken Arrow (1996, R) |
|
| 432 |
Back to the Future (1985, PG) |
|
| 433 |
Full Body Massage (1995, R) |
|
| 434 |
Fighting (2009, PG-13) |
|
| 435 |
Next Day Air (2009, R) |
|
| 436 |
Spanglish (2004, PG-13) |
|
| 437 |
State of Play (2009, PG-13) |
|
| 438 |
Underdog (2007, PG) |
|
| 439 |
That Thing You Do! (1996, PG) |
|
| 440 |
The Rock (1996, R) |
|
| 441 |
Run Lola Run (Lola rennt) (1999, R) |
|
| 442 |
Executive Decision (1995, R) |
|
| 443 |
Father of the Bride (1991, PG) |
|
| 444 |
Gothika (2003, R) |
|
| 445 |
Paulie (1998, PG) |
|
| 446 |
Casshern (2004, Unrated) |
|
| 447 |
Great Expectations (1998, R) |
|
| 448 |
Kingpin (1996, PG-13) |
|
| 449 |
Antichrist (2009, Unrated) |
|
| 450 |
Back to the Future Part II (1989, PG) |
|
| 451 |
Five Minutes of Heaven (2009, Unrated) |
|
| 452 |
Air Force One (1997, R) |












































































































































































































































































































![[Rec]](http://content6.flixster.com/movie/10/52/28/10522876_tmb.jpg)














































































































































