My Favorite Movies


  isydronio's Rating My Rating
1
The Pianist (2002,  R)
2
Carrie (2002,  Unrated)
3
The Wizard of Oz (1939,  G)
4
Saw (2004,  R)
5
Rain Man (1988,  R)
6
Saw II (2005,  R)
7
Flashdance (1983,  R)
8
Schindler's List (1993,  R)
9
Interview with the Vampire (1994,  R)
10
The Sixth Sense (1999,  PG-13)
11
Edward Scissorhands (1990,  PG-13)
12
L.A. Confidential (1997,  R)
13
Cinema Paradiso (Nuovo Cinema Paradiso) (1988,  R)
14
Citizen Kane (1941,  PG)
15
The House of the Spirits (1994,  R)
16
Scarface (1983,  R)
17
Twelve Monkeys (12 Monkeys) (1995,  R)
18
The Godfather (1972,  R)
19
Alien Resurrection (1997,  R)
20
Alien 3 (1992,  R)
21
Alien (1979,  R)
22
The Rocky Horror Picture Show (1975,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments