My Favorite Movies


  It39sAlmostLikeAWest's Rating My Rating
1
American Wedding (2003,  R)
2
Blazing Saddles (1974,  R)
3
Blood Work (2002,  R)
4
Deep Blue Sea (1999,  R)
5
Hocus Pocus (1993,  PG)
6
Hook (1991,  PG)
7
Independence Day (1996,  PG-13)
8
Red Dragon (2002,  R)
9
Secret Window (2004,  PG-13)
10
Stepmom (1998,  PG-13)
11
Summer Story (,  Unrated)
12
The Color Purple (1985,  PG-13)
13
The Goonies (1985,  PG)
14
The Hot Chick (2002,  PG-13)
15
The Ringer (2005,  PG-13)
16
The Shining (1980,  R)
17
The Silence of the Lambs (1991,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments