My Favorite Movies


  Itravelthesevenseasw's Rating My Rating
1
American Pie (1999,  R)
2
American Pie 2 (2001,  R)
3
The Crow (1994,  R)
4
Jurassic Park (1993,  PG-13)
5
The Karate Kid (1984,  PG)
6
The Next Karate Kid (1994,  PG)
7
Scary Movie 2 (2001,  R)
8
Scary Movie 3 (2003,  PG-13)
9
Scream 2 (1997,  R)
10
Scream 3 (2000,  R)
11
Wayne's World 2 (1993,  PG-13)
12
Analyze This (1999,  R)
13
Antitrust (2001,  PG-13)
14
Big Daddy (1999,  PG-13)
15
Coming Attractions (2003,  Unrated)
16
Donnie Darko (2001,  R)
17
Eurotrip (2003,  R)
18
Ferris Bueller's Day Off (1986,  PG)
19
Field of Dreams (1989,  PG)
20
Fools Rush In (1997,  PG-13)
21
Gangs of New York (2002,  R)
22
Garden State (2004,  R)
23
Get Shorty (1995,  R)
24
How High (2001,  R)
25
K-PAX (2001,  PG-13)
26
Major Payne (1994,  PG-13)
27
Man on Fire (2004,  R)
28
Monster's Ball (2001,  R)
29
Mortal Kombat (1995,  PG-13)
30
October Sky (1999,  PG)
31
Office Space (1999,  R)
32
Panic Room (2002,  R)
33
Real Genius (1985,  PG)
34
Remember the Titans (2000,  PG)
35
School of Rock (2003,  PG-13)
36
Super Troopers (2001,  R)
37
Swimfan (2002,  PG-13)
38
Tears of the Sun (2003,  R)
39
The Abyss (1989,  PG-13)
40
The Boondock Saints (1999,  R)
41
The Bourne Supremacy (2004,  PG-13)
42
The Butterfly Effect (2004,  R)
43
The Cable Guy (1996,  PG-13)
44
The Day After Tomorrow (2004,  PG-13)
45
The Glass House (2001,  PG-13)
46
The Jackal (1997,  R)
47
The Mask (1994,  PG-13)
48
The Rock (1996,  R)
49
The Sandlot (1993,  PG)
50
There's Something About Mary (1998,  R)
51
Total Recall (1990,  R)
52
Training Day (2001,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments