My Favorite Movies
| JackHerer's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Emperor of Hemp: The Jack Herer Story (1999, Unrated) |
|
| 2 |
Secret Agent 420 (2005, Unrated) |
|
| 3 |
Harold and Maude (1971, PG) |
|
| 4 |
In Pot We Trust (2007, Unrated) |
|
| 5 |
Saving Grace (2000, R) |
|
| 6 |
The Big Lebowski (1998, R) |
|
| 7 |
Up in Smoke (1978, R) |
|
| 8 |
Cheech & Chong's Next Movie (1980, R) |
|
| 9 |
Cheech and Chong's Nice Dreams (1981, R) |
|
| 10 |
Cheech and Chong's Still Smokin' (1983, R) |
|
| 11 |
Easy Rider (1969, R) |
|
| 12 |
Fast Times At Ridgemont High (1982, R) |
|
| 13 |
Grandma's Boy (2006, R) |
|
| 14 |
Grass (2000, R) |
|
| 15 |
Where the Buffalo Roam (1980, R) |
|
| 16 |
Woodstock - 3 Days of Peace & Music (1970, R) |
|
| 17 |
Hemp Revolution (1995, Unrated) |
|
| 18 |
Pineapple Express (2008, R) |
|
| 19 |
Super High Me (2007, R) |
|
| 20 |
Humboldt County (2008, R) |




















