My Favorite Movies
Give list a short description
| jackiegirl8's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Saw (2004, R) |
|
|
| 2 |
Hostel (2006, R) |
|
|
| 3 |
The Texas Chainsaw Massacre (1974, R) |
|
|
| 4 |
Jaws (1975, PG) |
|
|
| 5 |
Under the Tuscan Sun (2003, PG-13) |
|
|
| 6 |
For Love of the Game (1999, PG-13) |
|
|
| 7 |
When a Man Loves a Woman (1994, R) |
|
|
| 8 |
House of Wax (2005) (2005, R) |
|
|
| 9 |
Jeepers Creepers (2001, R) |
|
|
| 10 |
The Firm (1993, R) |
|
|
| 11 |
Divine Secrets of the Ya-Ya Sisterhood (2002, PG-13) |
|
|
| 12 |
Sentimental Journey (The Little Horse) (1946, G) |
|
|
| 13 |
A Christmas Story (1983, PG) |
|
|
| 14 |
Sleeping with the Enemy (1991, R) |
|
|
| 15 |
The Ring (2002, PG-13) |
|



