My Favorite Movies
| jadavisca's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
True Romance (1993, R) |
|
| 2 |
The Big Lebowski (1998, R) |
|
| 3 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
| 4 |
The Usual Suspects (1995, R) |
|
| 5 |
Braveheart (1995, R) |
|
| 6 |
Menace II Society (1993, R) |
|
| 7 |
Fletch (1985, PG) |
|
| 8 |
Beverly Hills Cop (1984, R) |
|
| 9 |
Memento (2000, R) |
|
| 10 |
Office Space (1999, R) |
|
| 11 |
Crash (2004, R) |
|
| 12 |
Donnie Darko (2001, R) |












