My Favorite Movies
Dare to Compare!! Check out my fav's......Donna
| Jadedmysticalstorm's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
|
| 2 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
|
| 3 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
|
| 4 |
50 First Dates (2004, PG-13) |
|
|
| 5 |
Meet The Fockers (2004, PG-13) |
|
|
| 6 |
Shrek 2 (2004, PG) |
|
|
| 7 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
|
| 8 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
|
| 9 |
Spider-Man (2002, PG-13) |
|
|
| 10 |
Titanic (1997, PG-13) |
|
|
| 11 |
A River Runs Through It (1992, PG) |
|
|
| 12 |
Legends of the Fall (1994, R) |
|
|
| 13 |
Kalifornia (1993, R) |
|
|
| 14 |
The Mexican (2001, R) |
|
|
| 15 |
Girl, Interrupted (1999, R) |
|
|
| 16 |
Foxfire (1996, R) |
|
|
| 17 |
Shark Tale (2004, PG) |
|
|
| 18 |
Look Who's Talking, Too (1990, PG-13) |
|
|
| 19 |
Staying Alive (1983, PG) |
|
|
| 20 |
Grease (1978, PG) |
|
|
| 21 |
Saturday Night Fever (1977, PG) |
|
|
| 22 |
Look Who's Talking Now (1993, PG-13) |
|
|
| 23 |
Domestic Disturbance (2001, R) |
|
|
| 24 |
Look Who's Talking (1989, PG-13) |
|
|
| 25 |
Urban Cowboy (1980, R) |
|
|
| 26 |
Ladder 49 (2004, PG-13) |
|
|
| 27 |
Wild Hogs (2007, PG-13) |
|
|
| 28 |
August Rush (2007, PG) |
|
|
| 29 |
Cars (2006, G) |
|
|
| 30 |
The Heartbreak Kid (2007, R) |
|
|
| 31 |
Meet the Parents (2000, PG-13) |
|
|
| 32 |
Madagascar: Escape 2 Africa (2008, Unrated) |
|
|
| 33 |
Duplex (Our House) (2003, PG-13) |
|
|
| 34 |
Madagascar (2005, PG) |
|
|
| 35 |
Along Came Polly (2004, PG-13) |
|
|
| 36 |
World Trade Center (2006, PG-13) |
|
|
| 37 |
City of Angels (1998, PG-13) |
|
|
| 38 |
The Ant Bully (2006, PG) |
|
|
| 39 |
Leaving Las Vegas (1995, R) |
|
|
| 40 |
It Could Happen to You (1994, PG) |
|
|
| 41 |
The Family Man (2000, PG-13) |
|
|
| 42 |
Con Air (1997, R) |
|
|
| 43 |
Honeymoon in Vegas (1992, PG-13) |
|



