My Favorite Movies


  jamesberesford's Rating My Rating
1
The Lost Boys (1987,  R)
2
Queen of the Damned (2002,  R)
3
Underworld (2003,  R)
4
Underworld: Evolution (2006,  R)
5
Blade (1998,  R)
6
Blade II (Blade 2) (2002,  R)
7
Blade - Trinity (2004,  R)
8
Final Fantasy VII - Advent Children (2006,  PG-13)
9
Bloodrayne (2006,  R)
10
Vampire Hunter D (Banpaia hantâ D) (1985,  Unrated)
11
Vampire Hunter D - Bloodlust (2001,  R)
12
DOA: Dead or Alive (2007,  PG-13)
13
The Ninja Hunter (1986,  Unrated)
14
Sing si lip yan (City Hunter) (1993,  PG-13)
15
The Incredibles (2004,  PG)
16
Bulletproof Monk (2003,  PG-13)
17
Old School (2003,  R)
18
School of Rock (2003,  PG-13)
19
Scary Movie (2000,  R)
20
Scary Movie 2 (2001,  R)
21
Scary Movie 3 (2003,  PG-13)
22
The Naked Gun 33 1/3: the Final Insult (1994,  PG-13)
23
Scary Movie 4 (2006,  PG-13)
24
The One (2001,  PG-13)
25
Eragon (2006,  PG)
26
Final Destination (2000,  R)
27
Final Destination 2 (2003,  R)
28
V - The Final Battle (MINI-SERIES) (,  Unrated)
29
The Guyver (1991,  PG-13)
30
The Guyver 2 (1995,  R)
31
The Naked Gun 2 1/2: The Smell of Fear (1991,  PG-13)
32
The Naked Gun - From the Files of Police Squad! (1988,  PG-13)
33
Predator (1987,  R)
34
AVP - Alien Vs. Predator (2004,  PG-13)
35
Predator 2 (1990,  R)
36
Aliens vs. Predator: Requiem (AVP 2) (2007,  R)
37
Home Alone 2: Lost in New York (1992,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments