My Favorite Movies
| janacamilletti's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Babe (1995, G) |
|
| 2 |
Alvin and the Chipmunks (2007, PG) |
|
| 3 |
Air Buddies (2006, PG) |
|
| 4 |
Ice Age 2: The Meltdown (2006, PG) |
|
| 5 |
Homeward Bound - The Incredible Journey (1993, G) |
|
| 6 |
Homeward Bound II - Lost in San Francisco (1996, G) |
|
| 7 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
| 8 |
The Shaggy Dog (2006, PG) |
|
| 9 |
The Game Plan (2007, PG) |
|
| 10 |
Ace of Hearts (2008, PG) |
|
| 11 |
Horton Hears a Who! (2008, G) |
|
| 12 |
Prom Night (2008, PG-13) |
|
| 13 |
When a Stranger Calls (2006, PG-13) |
|
| 14 |
Eight Below (2006, PG) |
|
| 15 |
Madagascar (2005, PG) |
|
| 16 |
Madagascar: Escape 2 Africa (2008, PG) |
|
| 17 |
The Fox and the Hound (1981, G) |
|
| 18 |
The Fox and the Hound 2 (2006, G) |
|
| 19 |
Happy Feet (2006, PG) |
|
| 20 |
The Red Fury (1984, PG) |
|
| 21 |
Open Season (2006, PG) |
|
| 22 |
The Ultimate Gift (2006, PG) |
|
| 23 |
Herbie: Fully Loaded (2005, G) |
|
| 24 |
Brother Bear (2003, G) |
|
| 25 |
Brother Bear 2 (2006, G) |
|
| 26 |
WALL-E (2008, G) |
|
| 27 |
That Darn Cat! (1965, G) |
|
| 28 |
Annabelle's Wish (1997, G) |



























