My Favorite Movies


  janedarbo's Rating My Rating
1
Die Hard (1988,  R)
2
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) (1990,  R)
3
Die Hard With a Vengeance (Die Hard 3) (1995,  R)
4
Live Free or Die Hard (2007,  PG-13)
5
The Hunted (1994,  R)
6
A Woman Hunted (2003,  PG-13)
7
Benji: The Hunted (1987,  Unrated)
8
Hard Hunted (2006,  R)
9
Monster House (2006,  PG)
10
Road House 2: Last Call (2006,  R)
11
La Nuit des traquées (The Night of the Hunted) (,  Unrated)
12
Before We Ruled the Earth - Hunt or be Hunted (2003,  Unrated)
13
Star Wars vs. Star Trek (,  Unrated)
14
Star Trek - First Contact (1996,  PG-13)
15
Star Trek - Insurrection (1998,  PG)
16
Star Trek - Nemesis (2002,  PG-13)
17
Star Trek V - The Final Frontier (1989,  PG)
18
Star Trek Generations (1994,  PG)
19
Star Trek II - The Wrath of Khan (1982,  PG)
20
Star Trek IV - The Voyage Home (1986,  PG)
21
Star Trek III - The Search for Spock (1984,  PG)
22
Star Trek (2009,  PG-13)
23
Star Trek: The Motion Picture (1979,  G)
24
Star Wars: Clone Wars - Volume 2 (,  G)
25
Star Wars: Clone Wars - Volume 1 (,  G)
26
Godzilla: Final Wars (2004,  PG)
27
Robot Jox 2: Robot Wars (1993,  PG)
28
The Stars of Star Wars: Interviews from the Cast (1999,  Unrated)
29
Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy (2004,  Unrated)
30
Avatar (Cyber Wars) (Matrix Hunter) (2006,  PG-13)
31
Farscape: The Peacekeeper Wars (2004,  PG)
32
Star Wars: Revelations (2005,  PG)
33
Scary Movie 4 (2006,  PG-13)
34
Scary Movie (2000,  R)
35
Scary Movie 2 (2001,  R)
36
Scary Movie 3 (2003,  PG-13)
37
The Fairly Odd Parents - Scary Godparents (2002,  Unrated)
38
Scary Stories for Kids (2005,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments