My Favorite Movies
| Janessa17049403's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Scent of a Woman (1992, R) |
|
| 2 |
Kill Bill: Volume 1 (2003, R) |
|
| 3 |
Army of Darkness (1993, R) |
|
| 4 |
Spider-Man (2002, PG-13) |
|
| 5 |
Banjo the Woodpile Cat (1982, Unrated) |
|
| 6 |
UHF (1989, PG) |
|
| 7 |
Charlotte's Web (2006, G) |
|
| 8 |
Rain Man (1988, R) |
|
| 9 |
Van Helsing (2004, PG-13) |
|
| 10 |
The Day After Tomorrow (2004, PG-13) |
|
| 11 |
X-Men (2000, PG-13) |
|
| 12 |
Memento (2000, R) |
|
| 13 |
The Little Mermaid (1989, G) |
|
| 14 |
Serendipity (2001, PG-13) |
|
| 15 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 16 |
What Lies Beneath (2000, PG-13) |
|
| 17 |
Batman Forever (1995, PG-13) |
|
| 18 |
Bruce Almighty (2003, PG-13) |
|
| 19 |
Tombstone (1993, R) |
|
| 20 |
Spaceballs (1987, PG) |
|
| 21 |
Batman Begins (2005, PG-13) |




















