My Favorite Movies
| Janet259399865's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The American President (1995, PG-13) |
|
| 2 |
Firestorm (1997, PG-13) |
|
| 3 |
Ladder 49 (2004, PG-13) |
|
| 4 |
Fire on the Mountain (1996, Unrated) |
|
| 5 |
Volcano - Fountains of Fire (1997, Unrated) |
|
| 6 |
Volcano (1997, PG-13) |
|
| 7 |
Volcano: Fire On The Mountain (1997, PG) |
|
| 8 |
Atomic Twister (2002, Unrated) |
|
| 9 |
10.5 (2004, Unrated) |
|
| 10 |
Countdown: The Sky's on Fire (2000, Unrated) |
|
| 11 |
Twister (1996, PG-13) |
|
| 12 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
| 13 |
Grease (1978, PG) |
|
| 14 |
Gone With the Wind (1939, G) |
|
| 15 |
Casablanca (1943, Unrated) |
|
| 16 |
Coyote Ugly (2000, PG-13) |
|
| 17 |
Wild Hogs (2007, PG-13) |
|
| 18 |
Miracle on 34th Street (1994, G) |
|
| 19 |
Miracle on 34th Street (1947, Unrated) |
|
| 20 |
A Smoky Mountain Christmas (1986, Unrated) |
|
| 21 |
Titanic (1997, PG-13) |
|
| 22 |
Cheaper by the Dozen (2003, PG) |
|
| 23 |
A League of Their Own (1992, PG) |
|
| 24 |
Home Alone (1990, PG) |
|
| 25 |
Cool Runnings (1993, PG) |
|
| 26 |
Meet The Fockers (2004, PG-13) |
|
| 27 |
Meet the Parents (2000, PG-13) |
|
| 28 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
| 29 |
Save the Last Dance (2001, PG-13) |
|
| 30 |
Saving Private Ryan (1998, R) |
|
| 31 |
Sixteen Candles (1984, PG) |
|
| 32 |
Sweet Home Alabama (2002, PG-13) |
|
| 33 |
The Pacifier (2005, PG) |
|
| 34 |
The Princess Diaries (2001, G) |
|
| 35 |
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement (2004, G) |
|
| 36 |
Top Gun (1986, PG) |
|
| 37 |
What a Girl Wants (2003, PG) |
|
| 38 |
You've Got Mail (1998, PG) |






































