My Favorite Movies


  Jarley8884's Rating My Rating
1
A Clockwork Orange (1971,  R)
A Clockwork Orange
everyone must see this movie atleast twice before they die
2
Pulp Fiction (1994,  R)
3
Jackie Brown (1997,  R)
Jackie Brown
my second favorite tarantino film
4
Dawn of the Dead (1979,  R)
Dawn of the Dead
George A Romero is a bad ass
5
Day of the Dead (1985,  Unrated)
Day of the Dead
the best zombie movie ever
6
1408 (2007,  PG-13)
7
Puppet Master (1989,  R)
Puppet Master
be nice to your toys
8
Willy Wonka and the Chocolate Factory (1971,  G)
Willy Wonka and the Chocolate Factory
you know you love oompa loompas!!!!
9
Tommy (1975,  PG)
Tommy
Sit Back, Relax and Enjoy
10
Pink Floyd - The Wall (1982,  R)
Pink Floyd - The Wall
The music of Pink Floyd+David Gilmour's animation=AMAZING
11
Super Troopers (2001,  R)
12
Spaceballs (1987,  PG)
13
The Exorcist (1973,  R)
The Exorcist
bad assss
14
The Rocky Horror Picture Show (1975,  R)
The Rocky Horror Picture Show
fuck ya do the time warp bitches
15
Tommy Boy (1995,  PG-13)
Tommy Boy
i killed my pet!
16
The Nightmare Before Christmas (2008,  PG)
17
The Silence of the Lambs (1991,  R)
18
Red Dragon (2002,  R)
19
The Devil's Rejects (2005,  R)
The Devil's Rejects
i calls um like i sees um
20
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story (,  Unrated)

Comments (1)


Post a comment

Recent Comments

  1. booperduck
    booperduck posted 644 days ago

    You should let me borrow Silence of the Lambs. Or watch it with me :)