My Favorite Movies

  1. jarwoeko
  2. Yusufi

<object height="344" width="425"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/6NexBJmIPhI&hl=en"/><embed height="344" src="http://www.youtube.com/v/6NexBJmIPhI&hl=en" type="application/x-shockwave-flash" width="425"/></object>

  jarwoeko's Rating My Rating
1
Ada apa dengan cinta? (What's Up with Love?) (2002,  Unrated)
Ada apa dengan cinta? (What's Up with Love?) 3.5 Stars
www.jarwoeko.webs.com
Click to Rate
2
Captain Abu Raed (2008,  Unrated)
Click to Rate
3
Exodus: Tales from the Enchanted Kingdom (2005,  Unrated)
Click to Rate
4
Pretty Woman (1990,  R)
Click to Rate
5
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
Click to Rate
6
Back to the Future (1985,  PG)
Click to Rate
7
Remember the Titans (2000,  PG)
Click to Rate
8
Office Space (1999,  R)
Click to Rate
9
Zoolander (2001,  PG-13)
Click to Rate
10
Old School (2003,  R)
Click to Rate
11
Sin City (2005,  R)
Click to Rate
12
Gladiator (2000,  R)
Click to Rate
13
The Godfather (1972,  R)
Click to Rate
14
Mean Girls (2004,  PG-13)
Click to Rate
15
Forrest Gump (1994,  PG-13)
Click to Rate
16
The Notebook (2004,  PG-13)
Click to Rate
17
Cora Unashamed (2000,  PG)
Click to Rate
18
The Scarlet Letter (1934,  Unrated)
Click to Rate
19
Tears of Kali (2004,  Unrated)
Click to Rate
20
The Fearmakers Collection (,  Unrated)
Click to Rate
21
Music and Lyrics (2006,  PG-13)
Click to Rate
22
Punch (2002,  R)
Click to Rate
23
Just Around the Corner (1938,  Unrated)
Click to Rate
24
Daughters of the Dust (1991,  Unrated)
Click to Rate
25
Love the Hard Way (2003,  R)
Click to Rate
26
Farewell to Harry (2002,  Unrated)
Click to Rate
27
The Bank Dick (1940,  Unrated)
Click to Rate
28
Rawhead Rex (1987,  R)
Click to Rate
29
The Lost World (1925,  Unrated)
Click to Rate
30
No Way Back (1995,  R)
Click to Rate
31
Black Moon (1934,  Unrated)
Click to Rate
32
Robin Hood (1922,  Unrated)
Click to Rate
33
When the Smoke Clears (2008,  Unrated)
Click to Rate
34
Rich in Spirit (2007,  Unrated)
Click to Rate
35
Devil Dog (2006,  Unrated)
Click to Rate
36
My Chemical Romance - Things That Make You Go Mmmm! (2006,  Unrated)
Click to Rate
37
Little Children (2006,  R)
Click to Rate
38
Abominable (2006,  R)
Click to Rate
39
Curious George (2006,  G)
Click to Rate
40
Sleepover Nightmare (2005,  R)
Click to Rate
41
The Ridge (2005,  Unrated)
Click to Rate
42
The Company You Keep (2004,  Unrated)
Click to Rate
43
Confessions of a Sociopathic Social Climber (2005,  R)
Click to Rate
44
Vital Parts (Harold Robbins' Body Parts) (2000,  R)
Click to Rate
45
Dead Babies (2000,  R)
Click to Rate
46
The Terror (The Haunting) (Lady of the Shadows) (1963,  PG)
Click to Rate
47
The Trip (1967,  R)
Click to Rate
48
Seven Minutes in Heaven (1985,  PG-13)
Click to Rate
49
Hold That Co-ed (1938,  Unrated)
Click to Rate
50
Attack of the Crab Monsters (1957,  Unrated)
Click to Rate

Comments (1)

Post a comment

Recent Comments

  1. jarwoeko
    jarwoeko posted 70 days ago

    http://jarwoeko.webs.com/