Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Jason146068256's Rating My Rating
1
The D.I. (The Drill Instructor) (1957,  Unrated)
Click to Rate
2
Black Hawk Down (2001,  R)
Click to Rate
3
Crimson Tide (1995,  R)
Click to Rate
4
Glory (1989,  R)
Click to Rate
5
Ladder 49 (2004,  PG-13)
Click to Rate
6
Memphis Belle (1990,  PG-13)
Click to Rate
7
Indiana Jones and the Last Crusade (1989,  PG-13)
Click to Rate
8
Space Cowboys (2000,  PG-13)
Click to Rate
9
The Right Stuff (1983,  PG)
Click to Rate
10
Tombstone (1993,  R)
Click to Rate
11
Nothing to Lose (1997,  R)
Click to Rate
12
Top Gun (1986,  PG)
Click to Rate
13
Transformers (2007,  PG-13)
Click to Rate
14
I, Robot (2004,  PG-13)
Click to Rate
15
Happy Gilmore (1996,  PG-13)
Click to Rate
16
The Tuskegee Airmen (1995,  PG-13)
Click to Rate
17
United 93 (2006,  R)
Click to Rate
18
Batman Begins (2005,  PG-13)
Click to Rate
19
V for Vendetta (2006,  R)
Click to Rate
20
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
Click to Rate
21
World Trade Center (2006,  PG-13)
Click to Rate
22
Saving Private Ryan (1998,  R)
Click to Rate
23
Open Range (2003,  R)
Click to Rate
24
We Were Soldiers (2002,  R)
Click to Rate
25
Unbreakable (2000,  PG-13)
Click to Rate
26
Flags of Our Fathers (2006,  R)
Click to Rate
27
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
Click to Rate
28
Sands of Iwo Jima (1949,  Unrated)
Click to Rate
29
Flying Tigers (1942,  Unrated)
Click to Rate
30
Batman (1989,  PG-13)
Click to Rate
31
Garden State (2004,  R)
Click to Rate
32
The Matrix (1999,  R)
Click to Rate
33
The Sum of All Fears (2002,  PG-13)
Click to Rate
34
Gettysburg (1993,  PG)
Click to Rate
35
The Hunt for Red October (1990,  PG)
Click to Rate
36
Turner and Hooch (1989,  PG)
Click to Rate
37
Behind Enemy Lines (2001,  PG-13)
Click to Rate
38
Gladiator (2000,  R)
Click to Rate
39
The Final Countdown (1980,  PG)
Click to Rate
40
Signs (2002,  PG-13)
Click to Rate
41
The Sandlot (1993,  PG)
Click to Rate
42
Blue Streak (1999,  PG-13)
Click to Rate
43
Back to the Future (1985,  PG)
Click to Rate
44
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) (,  PG)
Click to Rate
45
Pearl Harbor (2001,  PG-13)
Click to Rate
46
Over the Hedge (2006,  PG)
Click to Rate
47
Secondhand Lions (2003,  PG)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments