My Favorite Movies
| Jayster50951370's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
The Adventures of Pinocchio (1996, G) |
|
|
| 2 |
Agent Cody Banks (2003, PG) |
|
|
| 3 |
Big Daddy (1999, PG-13) |
|
|
| 4 |
The Boy In The Plastic Bubble (1976, G) |
|
|
| 5 |
Buffy the Vampire Slayer (1992, PG-13) |
|
|
| 6 |
Caddyshack II (1988, PG) |
|
|
| 7 |
Chiller (1985, PG-13) |
|
|
| 8 |
Creepshow (1982, R) |
|
|
| 9 |
Day of the Dead (, Unrated) |
|
|
| 10 |
The Devil's Rejects (2005, R) |
|
|
| 11 |
Ella Enchanted (2004, PG) |
|
|
| 12 |
Freddy vs. Jason (2003, R) |
|
|
| 13 |
Joe's Apartment (1996, PG-13) |
|
|
| 14 |
Johnny English (2003, PG) |
|
|
| 15 |
The Master of Disguise (2002, PG) |
|
|
| 16 |
Mean Girls (2004, PG-13) |
|
|
| 17 |
Monty Python and the Holy Grail (1975, PG) |
|
|
| 18 |
Mr. Saturday Night (1992, R) |
|
|
| 19 |
The Mummy Returns (2001, PG-13) |
|
|
| 20 |
A Murder of Crows (1999, R) |
|
|
| 21 |
New York Minute (2004, PG) |
|
|
| 22 |
A Nightmare on Elm Street (1984, R) |
|
|
| 23 |
Not Another Teen Movie (2001, R) |
|
|
| 24 |
Raise Your Voice (2004, PG) |
|
|
| 25 |
Scary Movie 3 (2003, PG-13) |
|
|
| 26 |
The Scorpion King (2002, PG-13) |
|
|
| 27 |
The Scout (1994, PG-13) |
|
|
| 28 |
Short Circuit (1986, PG) |
|
|
| 29 |
Sleepwalkers (1992, R) |
|
|
| 30 |
Somewhere in Time (1980, PG) |
|
|
| 31 |
Spaceballs (1987, PG) |
|
|
| 32 |
Superman (1978, PG) |
|
|
| 33 |
Superman II (1981, PG) |
|
|
| 34 |
Superman Returns (2006, PG-13) |
|
|
| 35 |
Shaun of the Dead (2004, R) |
|
|
| 36 |
UHF (1989, PG) |
|
|
| 37 |
Van Helsing (2004, PG-13) |
|
|
| 38 |
Wes Craven's New Nightmare (1994, R) |
|
|
| 39 |
What Dreams May Come (1998, PG-13) |
|
|
| 40 |
White Chicks (2004, PG-13) |
|
|
| 41 |
Wild America (1997, PG) |
|
|
| 42 |
Andre (1994, PG) |
|
|
| 43 |
Ernest Goes to Camp (1987, PG) |
|
|
| 44 |
Freddy Got Fingered (2001, R) |
|
|
| 45 |
A Girl of the Limberlost (1991, Unrated) |
|
|
| 46 |
Glitter (2001, PG-13) |
|
|
| 47 |
Holiday in the Sun (2001, G) |
|
|
| 48 |
Jeepers Creepers (2001, R) |
|
|
| 49 |
Life (1999, R) |
|
|
| 50 |
Men in Black (1997, PG-13) |
|
|
| 51 |
Passport To Paris (1999, G) |
|
|
| 52 |
Paulie (1997, PG) |
|
|
| 53 |
Wayne's World (1992, PG-13) |
|
|
| 54 |
Wayne's World 2 (1993, PG-13) |
|


