My Favorite Movies
| Jazz49676338's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Princess Mononoke (Mononoke-hime) (1997, PG-13) |
|
|
| 2 |
Spirited Away (Sen to Chihiro no kamikakushi) (2001, PG) |
|
|
| 3 |
Castle in the Sky (Tenkû no shiro Rapyuta) (1986, Unrated) |
|
|
| 4 |
Howl's Moving Castle (2005, PG) |
|
|
| 5 |
Interview with the Vampire (1994, R) |
|
|
| 6 |
Alien Nation (1988, R) |
|
|
| 7 |
Enemy Mine (1985, PG-13) |
|
|
| 8 |
Braveheart (1995, R) |
|
|
| 9 |
Godzilla (1998, PG-13) |
|
|
| 10 |
Batman (1989, PG-13) |
|
|
| 11 |
Shadrach (1998, PG-13) |
|
|
| 12 |
The Messengers (2007, PG-13) |
|
|
| 13 |
X-Men (2000, PG-13) |
|
|
| 14 |
Battlefield Earth (2000, PG-13) |
|
|
| 15 |
Stardust (2007, PG-13) |
|
|
| 16 |
Chocolat (2000, PG-13) |
|
|
| 17 |
A Walk in the Clouds (1995, PG-13) |
|
|
| 18 |
Apocalypto (2006, R) |
|
|
| 19 |
Ace Ventura: Pet Detective (1994, PG-13) |
|
|
| 20 |
Liar Liar (1997, PG-13) |
|
|
| 21 |
Ace Ventura - When Nature Calls (1995, PG-13) |
|
|
| 22 |
The Mask (1994, PG-13) |
|
|
| 23 |
Lady in the Water (2006, PG-13) |
|
|
| 24 |
Major Payne (1995, PG-13) |
|
|
| 25 |
Signs (2002, PG-13) |
|
|
| 26 |
War of the Worlds (2005, PG-13) |
|
|
| 27 |
Blade (1998, R) |
|
|
| 28 |
The Golden Child (1986, PG-13) |
|
|
| 29 |
Cast Away (2000, PG-13) |
|
|
| 30 |
DreamKeeper (2003, Unrated) |
|
|
| 31 |
Small Soldiers (1998, PG-13) |
|
|
| 32 |
Transformers (2007, PG-13) |
|
|
| 33 |
High Spirits (1988, PG-13) |
|
|
| 34 |
Little Nicky (2000, PG-13) |
|
|
| 35 |
Michael (1996, PG) |
|
|
| 36 |
Robots (2005, PG) |
|
|
| 37 |
Labyrinth (1986, PG) |
|
|
| 38 |
Coneheads (1993, PG) |
|
|
| 39 |
Nacho Libre (2006, PG) |
|
|
| 40 |
The Illusionist (2006, PG-13) |
|
|
| 41 |
Little Miss Sunshine (2006, R) |
|
|
| 42 |
Hot Fuzz (2007, R) |
|
|
| 43 |
Mask (1985, PG-13) |
|
|
| 44 |
Spawn (1997, R) |
|
|
| 45 |
Pathfinder (2006, R) |
|
|
| 46 |
Cold Mountain (2003, R) |
|
|
| 47 |
The Company of Wolves (1984, R) |
|
|
| 48 |
300 (2007, R) |
|
|
| 49 |
The Frighteners (1996, R) |
|
|
| 50 |
Perfect Creature (2006, R) |
|
|
| 51 |
Skins (2002, R) |
|
|
| 52 |
Cursed (2004, PG-13) |
|
|
| 53 |
Eve's Bayou (1996, R) |
|
|
| 54 |
Red Eye (2005, PG-13) |
|
|
| 55 |
Hook (1991, PG) |
|
|
| 56 |
Big Fish (2003, PG-13) |
|
|
| 57 |
Pay It Forward (2000, PG-13) |
|
|
| 58 |
Armageddon (1998, PG-13) |
|
|
| 59 |
Dog Soldiers (2002, R) |
|
|
| 60 |
Children of Men (2006, R) |
|
|
| 61 |
|


