My Favorite Movies
| JazzyDaddy's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Pink Flamingos (1972, NC-17) |
|
|
| 2 |
Visitor Q (Bizita Q) (2001, R) |
|
|
| 3 |
Yi boh laai beng duk (Ebola Syndrome) (1996, Unrated) |
|
|
| 4 |
Salo (Salò o le 120 giornate di Sodoma) (1975, NC-17) |
|
|
| 5 |
Brazil (1985, R) |
|
|
| 6 |
Die You Zombie Bastards (2005, Unrated) |
|
|
| 7 |
Bad Taste (1988, Unrated) |
|
|
| 8 |
Animusic 2: A New Computer Animation Video Album (, Unrated) |
|
|
| 9 |
Animusic: A Computer Animation Video Album (2004, Unrated) |
|
|
| 10 |
Eraserhead (1977, Unrated) |
|
|
| 11 |
Rabbits (2002, Unrated) |
|
|
| 12 |
Blue Velvet (1986, R) |
|
|
| 13 |
Dune (1984, PG-13) |
|
|
| 14 |
Monty Python's The Meaning of Life (1983, R) |
|
|
| 15 |
Rampo Noir (Rampo jigoku) (2005, Unrated) |
|
|
| 16 |
Cannibal Holocaust (1979, NC-17) |
|
|
| 17 |
Gozu (Gokudô kyôfu dai-gekijô: Gozu) (2003, R) |
|
|
| 18 |
Koroshiya 1 (Ichi the Killer) (2001, R) |
|
|
| 19 |
Dead Alive (Braindead) (1993, R) |
|
|
| 20 |
The Toxic Avenger (1985, R) |
|
|
| 21 |
Blood Freak (1971, R) |
|
|
| 22 |
Corndog Man (1999, Unrated) |
|


