My Favorite Movies
| jcvs34's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
The Matrix (1999, R) |
|
|
| 2 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
|
| 3 |
Kill Bill, Volume 2 (2004, R) |
|
|
| 4 |
Cabeza de Vaca (1991, R) |
|
|
| 5 |
Dogville (2003, R) |
|
|
| 6 |
Natural Born Killers (1994, R) |
|
|
| 7 |
Breaking the Waves (1996, R) |
|
|
| 8 |
Papillon (1973, R) |
|
|
| 9 |
Midnight Cowboy (1969, R) |
|
|
| 10 |
Secretary (2002, R) |
|
|
| 11 |
Interview with the Vampire (1994, R) |
|
|
| 12 |
Dancer in the Dark (2000, R) |
|


