My Favorite Movies
| Jeanette70780665's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Rush (1991, R) |
|
| 2 |
End of the Spear (2006, PG-13) |
|
| 3 |
8 Mile (2002, R) |
|
| 4 |
Eyes Wide Shut (1999, R) |
|
| 5 |
Walk the Line (2005, PG-13) |
|
| 6 |
Legends of the Fall (1994, R) |
|
| 7 |
Blue Sky (1994, PG-13) |
|
| 8 |
First Knight (1995, PG-13) |
|
| 9 |
Message in a Bottle (1999, PG-13) |
|
| 10 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
| 11 |
Brokeback Mountain (2005, R) |
|
| 12 |
Coyote Ugly (2000, PG-13) |
|
| 13 |
Million Dollar Baby (2004, PG-13) |
|
| 14 |
Remember the Titans (2000, PG) |
|
| 15 |
Ray (2004, PG-13) |
|
| 16 |
The Color Purple (1985, PG-13) |
|
| 17 |
The Da Vinci Code (2006, PG-13) |
|
| 18 |
The Green Mile (1999, R) |
|
| 19 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 20 |
We Are Marshall (2006, PG) |
|
| 21 |
The Pursuit of Happyness (2006, PG-13) |
|
| 22 |
A League of Their Own (1992, PG) |
|
| 23 |
American Pie (1999, R) |
|
| 24 |
Silver Strand (1995, R) |
|
| 25 |
American Pie 2 (2001, R) |
|
| 26 |
Armageddon (1998, PG-13) |
|
| 27 |
The Phantom of the Opera (2004, PG-13) |
|
| 28 |
The Bridges of Madison County (1995, PG-13) |
|
| 29 |
Varsity Blues (1999, R) |
|
| 30 |
Scarface (1983, R) |
|
| 31 |
The Babe (1992, PG) |
|
| 32 |
The Cowboys (1972, PG) |
|
| 33 |
Honeysuckle Rose (On the Road Again) (1980, PG) |
|
| 34 |
Beaches (1988, PG-13) |
|
| 35 |
White Chicks (2004, PG-13) |
|
| 36 |
The Ring (2002, PG-13) |
|
| 37 |
The Little Mermaid (1989, G) |



































