My Favorite Movies


  Jenn384809938's Rating My Rating
1
The Banger Sisters (2002,  R)
Click to Rate
2
Madea Goes to Jail (2005,  Unrated)
Click to Rate
3
Love and Basketball (2000,  PG-13)
Click to Rate
4
Enough (2002,  PG-13)
Click to Rate
5
Step Up (2006,  PG-13)
Click to Rate
6
Step Up 2 the Streets (2008,  PG-13)
Click to Rate
7
Honey (2003,  PG-13)
Click to Rate
8
Feel the Noise (2007,  PG-13)
Click to Rate
9
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
Click to Rate
10
ATL (2006,  PG-13)
Click to Rate
11
A Beautiful Mind (2001,  PG-13)
Click to Rate
12
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
Click to Rate
13
Save the Last Dance 2 (2006,  PG-13)
Click to Rate
14
Baby Boy (2001,  R)
Click to Rate
15
Bad Boys (1995,  R)
Click to Rate
16
Bad Boys II (2003,  R)
Click to Rate
17
Big Daddy (1999,  PG-13)
Click to Rate
18
Big Momma's House (2000,  PG-13)
Click to Rate
19
Bring It On: All or Nothing (2006,  PG-13)
Click to Rate
20
Con Air (1997,  R)
Click to Rate
21
Coyote Ugly (2000,  PG-13)
Click to Rate
22
Drumline (2002,  PG-13)
Click to Rate
23
Final Destination (2000,  R)
Click to Rate
24
Final Destination 2 (2003,  R)
Click to Rate
25
Final Destination 3 (2006,  R)
Click to Rate
26
Four Brothers (2005,  R)
Click to Rate
27
Freaky Friday (2003,  PG)
Click to Rate
28
Friday (1995,  R)
Click to Rate
29
Friday After Next (2002,  R)
Click to Rate
30
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
Click to Rate
31
Monster-in-Law (2005,  PG-13)
Click to Rate
32
My Best Friend's Wedding (1997,  PG-13)
Click to Rate
33
Next Friday (2000,  R)
Click to Rate
34
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
Click to Rate
35
Ocean's Twelve (2004,  PG-13)
Click to Rate
36
Remember the Titans (2000,  PG)
Click to Rate
37
Rush Hour (1998,  PG-13)
Click to Rate
38
Rush Hour 2 (2001,  PG-13)
Click to Rate
39
Saw (2004,  R)
Click to Rate
40
Saw II (2005,  R)
Click to Rate
41
Saw III (2006,  R)
Click to Rate
42
Scarface (1983,  R)
Click to Rate
43
Scream (1996,  R)
Click to Rate
44
She's All That (1999,  PG-13)
Click to Rate
45
Speed (1994,  R)
Click to Rate
46
Stomp the Yard (2007,  PG-13)
Click to Rate
47
Sweet Home Alabama (2002,  PG-13)
Click to Rate
48
The Color Purple (1985,  PG-13)
Click to Rate
49
There's Something About Mary (1998,  R)
Click to Rate
50
Thirteen (2003,  R)
Click to Rate
51
Titanic (1997,  PG-13)
Click to Rate
52
You Got Served (2004,  PG-13)
Click to Rate
53
Tyler Perry Madea's Family Reunion (2006,  PG-13)
Click to Rate
54
Madea's Class Reunion (2003,  Unrated)
Click to Rate
55
The Original Kings of Comedy (2000,  R)
Click to Rate
56
The Queens of Comedy (2000,  R)
Click to Rate
57
Brown Sugar (2002,  PG-13)
Click to Rate
58
The Best Man (1999,  R)
Click to Rate
59
Hitch (2005,  PG-13)
Click to Rate
60
Unfaithful (2002,  R)