My Favorite Movies


  Jennifer203795's Rating My Rating
1
The Grudge (2004,  PG-13)
2
The Grudge 3 (2009,  R)
3
Ju-On: Shiroi Rôjo (The Grudge: Old Lady in White) (2009,  Unrated)
4
Ju-on: Kuroi shôjo (The Grudge: Girl In Black) (2009,  Unrated)
5
The Grudge 2 (2006,  PG-13)
6
Ju-on: The Grudge (Ju-on 3) (2003,  R)
7
Ju-on: The Grudge 2 (2003,  R)
8
Ju-on: The Curse (Curse Grudge) (2000,  R)
9
Joshuu sasori: 701-gô urami-bushi (Female Prisoner Scorpion: #701's Grudge Song) (1973,  Unrated)
10
The Ghost (2010,  Unrated)
11
The Ghosts of Girlfriends Past (2009,  PG-13)
12
Ghost Busters (Ghostbusters) (1984,  PG)
13
Ghost Rider (2007,  PG-13)
14
Ghost Town (2008,  PG-13)
15
Ghost (1990,  R)
16
Ghostbusters 2 (1989,  PG)
17
R.L. Stine's Mostly Ghostly (2008,  Unrated)
18
Ghost Ship (2002,  R)
19
Kereta hantu Manggarai (The Ghost Train of Manggarai) (2008,  Unrated)
20
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
21
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
22
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
23
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
24
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
25
Dirty Harry (1971,  R)
26
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009,  PG)
27
Harry Langdon: The Forgotten Clown (1926,  Unrated)
28
Snow White and the Seven Dwarfs (1937,  G)
29
Love Story 2050 (2008,  Unrated)
30
Scream (1996,  R)
31
Screamers: The Hunting (2009,  Unrated)
32
Stomp! Shout! Scream! (2009,  Unrated)
33
Ice Scream: The ReMix (2008,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments