Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Jenny103348393's Rating My Rating
1
Blood Diamond (2006,  R)
Click to Rate
2
Independence Day (1996,  PG-13)
Click to Rate
3
Indiana Jones and the Temple of Doom (1984,  PG)
Click to Rate
4
Jaws (1975,  PG)
Click to Rate
5
Men in Black (1997,  PG-13)
Click to Rate
6
Rush Hour (1998,  PG-13)
Click to Rate
7
Rush Hour 2 (2001,  PG-13)
Click to Rate
8
Rushmore (1998,  R)
Click to Rate
9
Saw III (2006,  R)
Click to Rate
10
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
Click to Rate
11
Superman Returns (2006,  PG-13)
Click to Rate
12
Terminator 2: Judgment Day (1991,  R)
Click to Rate
13
The Color Purple (1985,  PG-13)
Click to Rate
14
The Day After Tomorrow (2004,  PG-13)
Click to Rate
15
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
Click to Rate
16
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
Click to Rate
17
The Matrix (1999,  R)
Click to Rate
18
The Passion of the Christ (2004,  R)
Click to Rate
19
X-Men (2000,  PG-13)
Click to Rate
20
X-Men: The Last Stand (2006,  PG-13)
Click to Rate
21
X2 (2003,  PG-13)
Click to Rate
22
Seoul Train (,  Unrated)
Click to Rate
23
King Kong (2005) (2005,  PG-13)
Click to Rate
24
King Arthur (2004,  PG-13)
Click to Rate
25
Interview with the Vampire (1994,  R)
Click to Rate
26
Home Alone (1990,  PG)
Click to Rate
27
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
Click to Rate
28
Forrest Gump (1994,  PG-13)
Click to Rate
29
Final Destination 2 (2003,  R)
Click to Rate
30
Fantastic Four (2005,  PG-13)
Click to Rate
31
Blade II (Blade 2) (2002,  R)
Click to Rate
32
Ace Ventura - When Nature Calls (1995,  PG-13)
Click to Rate
33
A Nightmare on Elm Street (1984,  R)
Click to Rate
34
300 (2007,  R)
Click to Rate
35
Ferris Bueller's Day Off (1986,  PG)
Click to Rate
36
Bad Boys (1995,  R)
Click to Rate
37
Bad Boys II (2003,  R)
Click to Rate
38
The Negotiator (1998,  R)
Click to Rate
39
Madea's Class Reunion (2003,  Unrated)
Click to Rate
40
Madea Goes to Jail (2005,  Unrated)
Click to Rate
41
Diary of a Mad Black Woman: The Play (2001,  Unrated)
Click to Rate
42
Why Did I Get Married? (2004,  PG-13)
Click to Rate
43
Meet the Browns (2004,  Unrated)
Click to Rate
44
The Family That Preys (2008,  PG-13)
Click to Rate
45
Black Men: The Truth (,  Unrated)
Click to Rate
46
Diary of a Mad Black Woman (2005,  PG-13)
Click to Rate
47
Madea's Family Reunion (2006,  PG-13)
Click to Rate
48
I Can Do Bad All By Myself (2002,  Unrated)
Click to Rate
49
Meet The Browns (2008,  PG-13)
Click to Rate
50
Tyler Perry Madea's Family Reunion (2006,  PG-13)
Click to Rate
51
A Thin Line Between Love and Hate (1996,  R)
Click to Rate
52
House Party (1990,  R)
Click to Rate
53
House Party 2 (1991,  R)
Click to Rate
54
The Story of the Twelve Apostles (2000,  Unrated)
Click to Rate
55
Batman Returns (1992,  PG-13)
Click to Rate
56
Gladiator (2000,  R)
Gladiator 3.5 Stars
love it
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments