My Favorite Movies
| jesseacaso's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Shrek (2001, PG) |
|
| 2 |
Shrek 2 (2004, PG) |
|
| 3 |
Shrek the Third (Shrek 3) (2007, PG) |
|
| 4 |
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001, PG-13) |
|
| 5 |
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002, PG-13) |
|
| 6 |
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003, PG-13) |
|
| 7 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
| 8 |
Over the Hedge (2006, PG) |
|
| 9 |
Shark Tale (2004, PG) |
|
| 10 |
Ella Enchanted (2004, PG) |
|
| 11 |
Enchanted (2007, PG) |
|
| 12 |
50 First Dates (2004, PG-13) |
|
| 13 |
The Wedding Singer (1997, PG-13) |
|
| 14 |
Never Been Kissed (1999, PG-13) |
|
| 15 |
Ever After - A Cinderella Story (1998, PG-13) |
|
| 16 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 17 |
Click (2006, PG-13) |
|
| 18 |
Mr. Deeds (2002, PG-13) |
|
| 19 |
Anger Management (2003, PG-13) |
|
| 20 |
Big Daddy (1999, PG-13) |
|
| 21 |
Happy Gilmore (1996, PG-13) |
|
| 22 |
I Now Pronounce You Chuck and Larry (2007, PG-13) |
|
| 23 |
The Waterboy (1998, PG-13) |
|
| 24 |
Billy Madison (1995, PG-13) |
|
| 25 |
Little Nicky (2000, PG-13) |
|
| 26 |
Legally Blonde (2001, PG-13) |
|
| 27 |
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde (2003, PG-13) |
|
| 28 |
Scary Movie (2000, R) |
|
| 29 |
Not Another Teen Movie (2001, R) |
|
| 30 |
Epic Movie (2007, PG-13) |
|
| 31 |
Aquamarine (2006, PG) |
|
| 32 |
The Ice Princess (, Unrated) |
|
| 33 |
The Prince and Me (2004, PG) |
|
| 34 |
Mean Girls (2004, PG-13) |
|
| 35 |
Freaky Friday (2003, PG) |
|
| 36 |
Just My Luck (2006, PG-13) |



































