My Favorite Movies
| jessed28's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002, PG-13) |
|
| 2 |
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003, PG-13) |
|
| 3 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
| 4 |
The Island (2005, PG-13) |
|
| 5 |
Black Hawk Down (2001, R) |
|
| 6 |
Saving Private Ryan (1998, R) |
|
| 7 |
V for Vendetta (2006, R) |
|
| 8 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005, PG) |
|
| 9 |
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001, PG-13) |
|
| 10 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
| 11 |
National Treasure (2004, PG) |











