Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  JessJess324's Rating My Rating
1
Police Academy (1984,  R)
Click to Rate
2
Back to the Future Part II (1989,  PG)
Click to Rate
3
Wrong Turn (2003,  R)
Click to Rate
4
50 First Dates (2004,  PG-13)
50 First Dates 3.5 Stars
love funny as
Click to Rate
5
Bring It On (2000,  PG-13)
Click to Rate
6
28 Days Later (2003,  R)
Click to Rate
7
Cabin Fever (2002,  R)
Click to Rate
8
Clueless (1995,  PG-13)
Click to Rate
9
Disney's Aladdin (1992,  G)
Click to Rate
10
Miracle Down Under (Bushfire Moon) (The Christmas Visitor) (1987,  Unrated)
Click to Rate
11
28 Weeks Later... (2007,  R)
Click to Rate
12
Ever After - A Cinderella Story (1998,  PG-13)
Click to Rate
13
Finding Nemo (2003,  G)
Finding Nemo 5.0 Stars
love omg
Click to Rate
14
Lost (2004,  Unrated)
Click to Rate
15
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) (2000,  PG-13)
Click to Rate
16
Happy Feet (2006,  PG)
Click to Rate
17
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
Click to Rate
18
Home Alone (1990,  PG)
Click to Rate
19
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
Click to Rate
20
Ice Age (2002,  PG)
Click to Rate
21
Indiana Jones and the Last Crusade (1989,  PG-13)
Click to Rate
22
Labyrinth (1986,  PG)
Click to Rate
23
Willow (1988,  PG)
Click to Rate
24
The Dark Crystal (1982,  PG)
Click to Rate
25
Moulin Rouge! (2001,  PG-13)
Click to Rate
26
Robin Hood - Men in Tights (1993,  PG-13)
Click to Rate
27
Rush Hour (1998,  PG-13)
Click to Rate
28
Saw (2004,  R)
Click to Rate
29
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
Click to Rate
30
Step Up (2006,  PG-13)
Click to Rate
31
Stick It (2006,  PG-13)
Click to Rate
32
Stomp the Yard (2007,  PG-13)
Click to Rate
33
Center Stage (2000,  PG-13)
Click to Rate
34
Anne of Green Gables (1985,  Unrated)
Click to Rate
35
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (1988,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 5.0 Stars
love
Click to Rate
36
To Grandmother's House We Go (1992,  Unrated)
Click to Rate
37
It Takes Two (1995,  PG)
Click to Rate
38
Ace Ventura - When Nature Calls (1995,  PG-13)
Click to Rate
39
Bring It On: All or Nothing (2006,  PG-13)
Click to Rate
40
Cars (2006,  G)
Click to Rate
41
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)
Charlie and the Chocolate Factory 3.0 Stars
the old ones betta
Click to Rate
42
Con Air (1997,  R)
Click to Rate
43
Forrest Gump (1994,  PG-13)
Click to Rate
44
Hook (1991,  PG)
Click to Rate
45
Legally Blonde (2001,  PG-13)
Click to Rate
46
Mulan (1998,  G)
Click to Rate
47
Never Been Kissed (1999,  PG-13)
Click to Rate
48
Pretty Woman (1990,  R)
Pretty Woman 5.0 Stars
love love
Click to Rate
49
The Crow (1994,  R)
Click to Rate
50
The Fifth Element (1997,  PG-13)
Click to Rate
51
The Little Mermaid (1989,  G)
Click to Rate
52
Willy Wonka and the Chocolate Factory (1971,  G)
Click to Rate
53
White Chicks (2004,  PG-13)
White Chicks 3.5 Stars
love funny
Click to Rate
54
Dog Soldiers (2002,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments