My Favorite Movies
| JeSuisChaude's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
|
| 2 |
Ocean's Eleven (2001, PG-13) |
|
|
| 3 |
Blood Diamond (2006, R) |
|
|
| 4 |
The Pursuit of Happyness (2006, PG-13) |
|
|
| 5 |
Braveheart (1995, R) |
|
|
| 6 |
Meet The Fockers (2004, PG-13) |
|
|
| 7 |
2 Fast 2 Furious (2003, PG-13) |
|
|
| 8 |
50 First Dates (2004, PG-13) |
|
|
| 9 |
Casino Royale (2006, PG-13) |
|
|
| 10 |
The Longest Yard (2005, PG-13) |
|
|
| 11 |
Hitch (2005, PG-13) |
|
|
| 12 |
Titanic (1997, PG-13) |
|
|
| 13 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
|
| 14 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
|
| 15 |
300 (2007, R) |
|
|
| 16 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
|
| 17 |
Saw II (2005, R) |
|
|
| 18 |
Save the Last Dance (2001, PG-13) |
|
|
| 19 |
Mr. & Mrs. Smith (2005, PG-13) |
|
|
| 20 |
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006, PG-13) |
|
|
| 21 |
Gladiator (2000, R) |
|
|
| 22 |
She's the Man (2006, PG-13) |
|
|
| 23 |
American Pie (1999, R) |
|
|
| 24 |
10 Things I Hate About You (1999, PG-13) |
|
|
| 25 |
Ghost Rider (2007, PG-13) |
|
|
| 26 |
School of Rock (2003, PG-13) |
|


