My Favorite Movies
| JeSuisSarah's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Pride and Prejudice (2005, PG) |
|
|
| 2 |
Ever After - A Cinderella Story (1998, PG-13) |
|
|
| 3 |
Chocolat (2000, PG-13) |
|
|
| 4 |
Love Actually (2003, R) |
|
|
| 5 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
|
| 6 |
Shakespeare in Love (1998, R) |
|
|
| 7 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
|
| 8 |
Bridget Jones's Diary (2001, R) |
|
|
| 9 |
Love Me If You Dare (Jeux d'enfants) (2004, R) |
|
|
| 10 |
Moulin Rouge! (2001, PG-13) |
|
|
| 11 |
Anna and the King (2000, PG-13) |
|
|
| 12 |
Something New (2006, PG-13) |
|
|
| 13 |
Gigi (1958, G) |
|
|
| 14 |
Transformers (2007, PG-13) |
|
|
| 15 |
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001, R) |
|


