My Favorite Movies


  1. jesusfreakinct
  2. Stephen

These are just random movies that I like

  jesusfreakinct's Rating My Rating
1
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
2
Gladiator (2000,  R)
3
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
4
Rocky (1976,  PG)
5
The Passion of the Christ (2004,  R)
6
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005,  PG-13)
7
Monty Python and the Holy Grail (1975,  PG)
8
Saving Private Ryan (1998,  R)
9
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) (1981,  PG)
10
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983,  PG)
11
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
12
National Treasure (2004,  PG)
13
X-Men: The Last Stand (2006,  PG-13)
14
The Lost World - Jurassic Park (1997,  PG-13)
15
Indiana Jones and the Last Crusade (1989,  PG-13)
16
The Patriot (2000,  R)
17
Jurassic Park (1993,  PG-13)
18
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
19
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977,  PG)
20
We Were Soldiers (2002,  R)
21
X2 (2003,  PG-13)
22
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
23
The Rock (1996,  R)
24
The Matrix (1999,  R)
25
The Matrix Reloaded (2003,  R)
26
The Matrix Revolutions (2003,  R)
27
Loco Love (2003,  PG)
28
Daredevil (2003,  PG-13)
29
X-Men (2000,  PG-13)
30
Back to the Future (1985,  PG)
31
The Animatrix (2003,  Unrated)
32
Minority Report (2002,  PG-13)
33
Mystery Men (1999,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments